Cechy charakteru stasia tarkowskiego brainly

Pobierz

CECHY CHARAKTERU Odpowiedzialny; Odważny; Bohaterski; Zarozumiały, Lubił się przechwalać.. 1.Zabicie lwa 2.Pójście w nocy do nieznanego obozu (mogło to prowadzić do śmierci) troskliwy.. Był synem inżyniera Tarkowskiego, a matka jego była Francuzką, lecz zmarła przy porodzie.. -odpowiedzialność.. Urodził się w Port Saidzie.. 2.Chronił ją przez całą podróż przez Afrykę północno - wschodnią.. Staś był trochę zarozumiały i chełpliwy, ale uczył się doskonale.. Ojciec Stasia był polskim inżynierem pracującym przy budowie wielkiego Kanału Sueskiego.. chełpliwy.. Wywodzi się z rodziny, w której ojciec z pochodzenia jest Polakiem a matka Francuzką.. Był blondynem o niebieskich oczach.. Od swoich rówieśników był wyższy i silniejszy.. 1.Czuł się lepszym od innych.. Urodził się i wychował w Port-Saidzie pod opieką ojca - Polaka, który pracował przy budowie Kanału Sueskiego.. Matka chłopca - Francuzka zmarła przy jego urodzeniu.Staś Tarkowski to główny bohater powieści Henryka Sienkiewicza pt. "W pustyni i w puszczy".. Staś Tarkowski to główny bohater powieści Henryka Sienkiewicza pt. "W pustyni i w puszczy".. odpowiedział (a) 18.10.2009 o 14:42: Staś miał czternaście lat.. Pomimo młodego wieku zwiedził wiele miejsc świata i dużo się przy tym nauczył o przeróżnych zagadnieniach życia.. Wychowaniem Stasia zajmował się ojciec i opiekunki..

Nazywany był także "dzieckiem pustyni".Cechy charakteru: odważny.

Język polski.Podstawowymi cechami charakteru Stasia były prawość i szlachetność, kiedy miał możliwość zabicia Idrysa nie zabił go bo stał tyłem do niego, ale gdy nadarzyła się okazja to pozabijał porywaczy ale zrobił to dla ratowania siebie i Nel.Podstawowymi cechami charakteru Stasia były prawość i szlachetność, kiedy miał możliwość zabicia Idrysa nie zabił go, bo stał tyłem do niego, ale gdy nadarzyła się okazja to pozabijał porywaczy, ale zrobił to dla ratowania siebie i Nel.Napisz charakterystyki Stasia Tarkowskiego (wygląd ,umienętność ,cecha charakteru) 5 klasa 2010-01-16 16:04:06; Opisz Stasia Tarkowskiego 2012-01-06 18:07:08; harakterystyka Stasia Tarkowskiego 2010-05-13 17:11:05; Które cechy Stasia Tarkowskiego zadecydowały o szczesliwym zakończeniu ich przygody 2013-04-20 07:23:19Charakterystyka Stasia Tarkowskiego.. -wierność wierze zasadom oraz trosk o honor.. Jego ulubionym zajęciem był sport, a konkretniej pływanie i jazda konna.. Stasia charakteryzuje się dobrą kondycją fizyczną jeździ konno, pływa.Charakterystyka Stasia Tarkowskiego.. Staś to bystry chłopiec.. -umiejętność opanowania lęku i zdenerwowania.. Miał szczupłą budowę ciała.. Urodził się i wychował w Port-Saidzie.. Doskonale strzelał, pływał i jeździł konno..

Napisać cechy charakteru Stasia Tarkowskiego z Lektury "W pustyni i w puszczy" I do każdego wyrazu dodać 2,3 przykłady.

-wytrwałość.. Matka bohatera, z pochodzenia Francuska, zmarła przy jego narodzinach.blocked.. inteligentnyStaś miał jasne włosy oraz piękne oczy koloru błękitnego.. Czyli np.Dlaczego Staś Tarkowski był Zarozumiały, Lubił się przechwalać.. 2.Wymyślał nieprawdopodobne historie o swoich przygodach.. Z łatwością opanował inne języki : francuski, arabski, angielski.. Urodził się i wychował w Port-Saidzie.. Zaradny; Szczery; Uczynny; Śmiały.. Matka chłopca - Francuzka zmarła przy jego urodzeniu.Stasia charakteryzuje się dobrą kondycją fizyczną jeździ konno, pływa.. Urodził się i wychował w Port-Saidzie pod opieką ojca - Polaka, który pracował przy budowie Kanału Sueskiego.. -szacunek wobec ludzi innych kultur.innego wyznania o innym kolorze skory.. -troskliwość.. Był bardzo inteligentny i dobrze się uczył.Staś Tarkowski to bohater powieści Henryka Sienkiewicza pt. "W pustyni i puszczy".. To także bardzo zdolny, zaciekawiony światem młody człowiek.. -wiedza otaczającym świecie.Treść Grafika Filmy Komentarze..

Staś po swym ojcu odziedziczył takie cechy jak ...Staś Tarkowski to 14-letni chłopiec, główny bohater powieści Henryka Sienkiewicza " W pustyni i w puszczy".

Staś Tarkowski to główny bohater powieści Henryka Sienkiewicza pt. "W pustyni i w puszczy".. Stanisław Tarkowski w powieści Henryka Sienkiewicza pt. "W pustyni i w puszczy" był czternastoletnim chłopcem.. Chłopiec ubierał się zawsze z modą europejską, nawet, gdy był w Afryce często nosił kapelusz.. Staś Tarkowski to chłopiec, który jest godny miana bohatera.Pochodził z Polski.Jego ojciec był inżynierem, który pracował przy Kanale Sueskim.Staś miał 14 lat i przyjaźnił się z Nel, córką kolegi ojca, pana Rawilsona.Chłopiec wyróżniał się wśród.. poleca 85 %.. Jego najlepszą przyjaciółką była Nel, o którą bardzo dbał.Charakterystyka Stasia Tarkowskiego..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt