Opis postaci literackiej

Pobierz

Poniżej wyświetlono 16 spośród wszystkich 16 podkategorii tej kategorii.. 2.Opis wyglądu zewnętrznego .. Pisząc opis pamiętasz o jego elementach tj.: - tutuł, - wstęp, - rozwiniecie, - zakończenie.. Prometeusz złączył glinę ze łzami i z tego skleił istotę ludzką.. Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania.. Zgodnie z misją, Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby dostarczać rzetelne i sprawdzone treści edukacyjne.Opisy muszą być bogate w cytaty , porównania ,epitety ,a także w metafory.. Każde hasło zawiera również odsyłacze do opisu pozostałych postaci, co ułatwia efektywne i szybkie korzystanie z informacji.. Opisywana postać może budzić w tobie sympatię, niechęć, podziw, zdenerwowanie, rozczulenie itp.Na przykład wchodzę do sklepu po pieczywo i mówię "dzień dobry" - i "patrzę", sprawdzam, czy moja postać też jest uprzejma, czy prozaiczne rzeczy mają dla niej znaczenie; sprawdzam, czy moja postać literacka mnie zdziwi, czy też zachowa się dokładnie tak, jak ja dzisiaj sądzę, że się zachowa.1.Przedstawienie postaci .. (szczególnie zwracamy uwagę na te cechy fizyczne bohatera, które go wyróżniają lub mogą zapowiadać określone cechy wewnętrzne postaci) 3.Określenie usposobienia, temperamentu .CELE: Dowiecie się co to jest opis, jakie muszą wystąpić w nim elementy.. Był on tytanem, któremu przypisywana jest kreacja człowieka..

Plan opisu postaci literackiej.

Wudaje mi się że w opisie nie zawieramy oceny postaci.. Nauczycie się opisywać postaci, przedmioty, sytuacje.. Główna strona: Postać literacka.. Najlepsze rozwiązanie.. Podkategorie.. W ten sposób ci, którzy lubią spędzać czas przed komputerem, a nie sprawia im przyjemności pisanie w zeszycie, chętnie wykonują zadanie.Opis postaci literackiej Test.. wg Bukowieckamarta.. Ma to być charakterystyka, a nie np. opowiadanie o losach wybranego bohatera, jego biografia czy opis jakiejś sytuacji z jego życia.. Wyróżnia się charakterystykę indywidualną, zbiorową, porównawczą i autocharakterystykę.Zadanie: potrzebuję na piątek opis postaci zenka wójcika jednak musi on być podzielony na wstęp lt przedstawienie postaci gt , rozwinięcie lt opis charakteru Rozwiązanie: otot jest nastepujaca praca z ktorej rok temu dostalm 5 jednym z głównych bohaterówopis postaci Jedną z umiejętności, jakie nabywamy na lekcji polskiego, jest redagowanie opisu wyglądu postaci.. Opis postaci - budowa Połącz w pary.. Zubożały szlachcic, dzielił swą prowincjonalną posiadłość w La Manczy z siostrzenicą, służącą i pracującym w obejściu parobkiem.Jeżeli zadaniem jest stworzenie charakterystyki postaci, która stanowi jednego z bohaterów przerabianej lektury,warto już podczas jej czytania zaznaczać sobie niewielkimi karteczkami odpowiednie fragmenty, w których został zawarty opis wyglądu, czy charakteru, a także inne pokrewne informacje..

Opis postaci Ruletka.

Treść sprawdzona.. Jak urozmaicić opis?. (jak się nazywa:czy to postać fikcyjna czy rzeczywista, kim jest czym się zajmuje itd.). Tytan, chcąc jeszcze pomóc człowiekowi, skradł więc ogień z Olimpu.. Opis postaci Wykres z etykietami.. Plan pogłębionego opisu postaci: 1.. Analizie podlega również zachowanie, charakter, intelekt, styl życia czy poglądy.Aby napisać taki tekst, musisz zacząć od przemyślenia, jakie skojarzenia budzi w tobie ta osoba - mogą one być różne: żywą osobę możesz lubić albo nie lubić, bohater literacki może być według ciebie ciekawy, nudny, godny naśladowania lub taki, którego wolałbyś naprawdę nie spotkać.. Przedstawienie postaci.Opis postaci literackiej inaczej Prezentację postaci uczniowie mogą wykonać w formie tradycyjnej lub cyfrowej.. Odpowiedz.. Praca w każdej innej formie, nawet świetnie napisana, po prostu nie będzie sprawdzana.. Może być tożsama z podmiotem mówiącym dzieła ( liryka, narratorzy pamiętników itp.), ale najczęściej jest od niego różna ( epika, dramat ).W opisie natomiast zawieramy przede wszystkim informacje o zewnętrznych cechach postaci, sposobie poruszania się, ubierania, wypowiadania się.. .Kryteria oceny opisu postaci literackiej i rzeczywistej [klasy IV - VI] Numer kryterium Kryteria Liczba punktów I Obecność podstawowych elementów: 1. przedstawienie postaci 2. opis wyglądu zewnętrznego 3.Typy charakterystyki postaci literackiej Charakterystyka bohatera zazwyczaj dotyczy tylko jednej postaci, ale zdarzają się również znacznie bardziej rozbudowane formy pisemne..

Jest postacią fantastyczną.

Autor zadania wybrał już najlepsze rozwiązanie lub straciło ono ważność.. 3.Zakończenie ( akapit) Moja ocena bohatera , postaci … a) uzasadnić swoją decyzje b) co najbardziej cenimy c) Imponuje mi….. 0 0. izuch 30.3.2010 (15:06) W pierwszym akapicie przedstaw jak nazywa się ta osoba i kim jest.Charakterystyka postaci to jedno z częstszych zadań, jakie na lekcjach języka polskiego dostają do napisania uczniowie gimnazjów i szkół średnich.. W Wikimedia Commons znajdują się multimedia związane z tematem: Postacie literackie: Bohaterowie utworów literackich.. wg Metodystki.. Pomógł też ludziom w .1600 postaci literackich.. Od zwykłego opisu różni się tym, że duży nacisk kładzie na cechy charakteru bohatera oraz ich uzasadnienie.. Jednak to stworzenie było słabe, wątłe i zagubione.. Uwazam, że ….. Trudność tego zadania polega na tym, że trzeba się wykazać bogatym zasobem słownictwa i umiejętnością logicznej kompozycji tekstu, aby opis był ładny i przejrzysty.Napisz charakterystykę wybranej postaci literackiej, dowodząc, że warto ją ukazać w teatrze lub w filmie.. :) doładuj komentarze.. Agnieszka Kurnyta pisze: 7 marca 2016 o 15:22 Cieszę się, że się spodobał Sprawdza się idealnie .Postać Prometeusza pochodzi z mitologii greckiej..

Opis postaci Wykres z etykietami.

Klasa 4 Polski.. Stosuj związki frazeologiczne (jest wiele związków frazeologicznych, powiedzeń, które odnoszą się do wyglądu, np.: orli nos, fryzura na jeża, włosy jak lwia grzywa itp.).Charakterystyka postaci to forma wypowiedzi, która ma na celu prezentację postaci rzeczywistej lub literackiej.. Każde hasło przynosi dokładny opis bohatera i jego losów, pozwala zrozumieć znaczenie i rolę postaci w obrębie utworu.. Pochodzi z zamożnej rodziny.. Obejmuje ona drobiazgowe scharakteryzowanie (opis) najczęściej głównego bohatera lektury, filmu lub sztuki, albo ważnych bohaterów pobocznych.Don Kichot - charakterystyka niezwykłej postaci literackiej 22 października 2020 0 Przez admin Don Kichote był to mężczyzna w wieku około pięćdziesięciu lat.. Każdą cześć opisu piszesz od nowego akapitu.Bilbo Baggins to tytułowy bohater powieści J. R. R. Tolkiena ,,Hobbit, czyli tam i spowrotem".. Treść została zweryfikowana i sprawdzona.. Rodzicami jego są Bungo i Belladonna Tuk, córka starego Tuka, głowy wszystkich hobbistów.. Sądzę, iż …Postać literacka ( porte parole, bohater literacki) - fikcyjna osoba ukazana w świecie przedstawionym dzieła literackiego.. Ma około pięćdziesięciu lat, mieszka w norze niedaleko Pagórka, zbudowanej przez swego ojca.Pogłębiony opis postaci to dłuższa forma wypowiedzi, której celem jest prezentacja postaci, jej wyglądu oraz cech.. Opis postaci - słownictwo Połącz w pary.Charakterystyka postaci literackiej - Sherlock Holmes Sherlock Holmes (ur. 1854) to fikcyjny bohater wielu powieści i opowiadań kryminalnych sir Arthura Conana Doyle'a, zamieszkały przy ulicy Baker Street 221b wraz ze swoim wieloletnim przyjacielem, współpracownikiem i kronikarzem swoich dokonań, doktorem Johnem Watsonem.przy opisie skupiamy się na opisie zewnętrznym, wyglądzie, można trochę opisać postać z charakteru, ale powinno to być raczej tak przy okazji (np. przy wstepie przy przedstawianiu), najważniejsze jest to co widzimy charakterystyka to rozbudowany opis, musi zawierać zarówno opis zewnętrzny (wygląd) jak i wewnętrzny (charakter, zachowanie) [ze wskazaniem na to drugie]Kategoria:Postacie literackie.. wg Gniecka.. Zaproszenie do fascynującego świata literatury!. To jest tylko w charakterystyce.. Jak sama nazwa wskazuje opisujemy również charakter postaci oraz to, co lubi i czego nie lubi robić, a także jej nawyki, przyzwyczajenia.Rewelacja, wydawało mi się, że uczę nowoczesnymi metodami, ale ten wirtualny opis postaci jest genialny..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt