Przeczytaj podane cytaty następnie sformułuj jeden argument

Pobierz

OdpowiedzArgumentum ad misericordiam - odwołanie do uczuć litości i współczucia audytorium (np. Panie Dyrektorze, muszę dostać tę pracę, ponieważ nie mam za co nakarmić dzieci).. Przytaczając wypowiedź, możesz zasto- sobie docwiczenia.pl Kod: S7B7Q9 sować podane zwroty.zredaguj tezy do podanych argumentów?. manipulacja «wykorzystywanie jakichś okoliczności, naginanie lub przeinaczanie faktów w celu udowodnienia swoich racji lub wpływania na cudze poglądy i zachowania»Na podstawie podanych argumentów sformułuj tezę.. Argumentum ad baculum (nazywany też argumentem siły lub argumentem odwołującym się do kija) - posłużenie się w argumentacji groźbą, zastraszanie odbiorców.. Wykorzystaj Przypomnij w nim wybrany cytat.. Odpowiedz.. "Nawet w obliczu śmierci przyjemna jest świadomość posiadania przyjaciela".. Odpowiedz4/194 Wybierz jeden z podanych niżej tematów, a następnie przedstaw w punktach argumenty, którymi można się posłużyć do uzasadnienia.. +0 pkt.. +0 pkt.. "Rozmowa mistrza Polikarpa ze śmiercią" ma charakter dydaktyczny, ponieważ.sporządź szczegółowy plan rozprawki której tezą będzie jeden z podanych cytatów z małego księcia Alchemik .. 2/193 Przeczytaj podane argumenty.. 1/192 Zabierz głos w dyskusji na podany temat.. Nawet jeśli nie możemy ich dosięgnąć, to powinniśmy się według nich orientować.". .Sporządź szczegółowy plan rozprawki , której tezą będzie jeden z podanych cytatów..

Następnie sformułuj tezę.

a) "Są dziwy w niebie i na ziemi, o których ani śniło się waszym filozofom.". Skorzystaj ze4/194 Wybierz jeden z podanych niżej tematów, a następnie przedstaw w punktach argumenty, którymi można się posłużyć do uzasadnienia.. +0 pkt.. Człowiek ma potrzebę akceptacji i bycia zrozumianym.. • Udział w wycieczkach wpływa dobrze na samopoczucie.. W.Szekspir b) "Ideały są jak gwiazdy.. Ludzie potrafią uwzględnić perspektywę innej osoby.. A. de Saint-Exupery "Mały Książe".Przeczytaj argumenty i wskaż tezę, którą uzasadniają.. Zastanów się i napisz, jakich tez dowodzą.Na podstawie cytatów określ cechy ojca: 1.ojciec borejko cechował się zupełnym brakiem czegoś takiego jak chęć odwetu.2.a ja nigdy nie oblewałem mili z okazji dyngusa- oznaimił ojciec - ona zawsze wstaje pierwsza, lecz gdyby nawet zdarzyło się raz inaczej nie odważyłbym sie na podobne barbarzyństwo.5/195 Przemyśl podane niżej zagadnienia i przedstaw do każdego z nich po trzy argumenty i kontrargumenty.. Orator mówi wprost lub sugeruje pośrednio, że jeżeli rozmówca czegoś nie uczyni lub nie przyzna racji nadawcy, to spotka go coś złego (np.1) Na podstawie podanych argumentów sformułuj tezę: • Wycieczki pogłębiają wiedzę.. Odpowiedz.A.. Polub to zadanie.. 1/192 Zabierz głos w dyskusji na podany temat.. Sformułuj pisemnie jeden argument za lub przeciw i rozwiń go w kilku .Zgromadź cytaty charakteryzujące profesora Dmuchawca i Ewe Jedwabińską ( jako nauczycieli)..

... 2/193 Przeczytaj podane argumenty.

zredaguj tezy do podanych argumentów, a nastepnie uporządkuj argumenty od najmocniejszych do najsłabszych a) nie mozesz skupić sie na lekcjach, zasypiasz nieoczekiwanie, nie panujesz na własnymi reakcjami, jestes rozdrazniony, szybko sie meczysz, czesto boli cie głowa.4/194 Wybierz jeden z podanych niżej tematów, a następnie przedstaw w punktach argumenty, którymi można się posłużyć do uzasadnienia.. +0 pkt.. +0 pkt.. Zastanów się i napisz, jakich tez dowodzą.. 2) Zapisz kilka argumentów uzasadniających twierdzenie: "Praca jest dobrodziejstwemCytaty z tekstu ktore opisuja tczewskich :)"granica" 2/193 Przeczytaj podane argumenty.. • Zwiedzanie rozszerza krąg zainteresowań.. Zastanów się i napisz, jakich tez dowodzą.. 4/194 Wybierz jeden z podanych niżej tematów, a następnie przedstaw w punktach argumenty, którymi można się posłużyć do uzasadnienia.. +0 pkt.. Odpowiedzmożna uznać za przejaw manipulacji.. Przeczytaj podane cytaty następnie sformułuj jeden argument na poparcie tezy zawartej w wybranej sentencji zilustruj go odpowiednim przykładem literackim •władza najlepiej sprawdza charakter człowieka •każda wladza degraduje czlowieka •słabość władzy oznacza slabosc państwaSformułuj jeden argument potwierdzający słuszność stwierdzenia, że "Rozmowa mistrza Polikarpa ze śmiercią" pełniła oceń średniowiecze funkcje dydaktyczną..

TEZAPrzeczytaj uważnie zamieszczone niżej cytaty.

Sformułuj pisemnie jeden argument za lub przeciw i rozwiń go w kilku zdaniach.. Ten, kto naprawdę jest silny, nie musi tego udowadniać i być agresywnym.. Zajmij stanowisko oraz sformułuj jeden argument, w którym odniesiesz się do swojej wiedzy dotyczącej średniowiecza.. A.Gdzie lepiej mieszkać - na wsi.. +0 pkt.. Posłuż się przykładami z historii , życia publicznego , literatury , filmu, ewentualnie innych dziedzin sztuki .. B.Shaw Prosze o szybką odpowiedź.Napisz cytaty Dicka Sowerby o życiu, z książki "Tajemniczy ogród" Dam 6 !. Zastanów się, komu i z jakiej okazji mógłbyś je zadedykować.. Człowiek to istota społeczna.. • Wycieczki pozwalają oderwać się od codzienności.. Odpowiedz..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt