Opisz wybraną planete układu słonecznego

Pobierz

Te 4 gazowe olbrzymy są również nazywane planetami Jowisza lub planetami zewnętrznymi.. Dane są cząsteczki: Cl 2, H 2, HF.Brakująca planeta Układu Słonecznego!. Słońce to jedyna gwiazda Układu Słonecznego.. Układ Słoneczny.. To te planety, które znajdują się w zewnętrznej części naszego Układu Słonecznego poza orbitami Marsa i pasem asteroid.Planety Układu Słonecznego .. Pluton i Ceres.Układ Słoneczny - Wikipedia, wolna encyklopedi.. Uważa się, że Układ Słoneczny powstał około 4,6 miliarda lat temu.. Znana była już w starożytności.. Początkowo sądzono, że są one wynikiem świadomej działalności istot pozaziemskich.Uczniowie wyszukują w różnych źródłach informacje o Układzie Słonecznym i organizują zebrane treści, tworząc tablice/arkusze/postery o Słońcu i planetach.. Położony jest na peryferiach jednego z ramion spiralnych, w odległości ponad 30 tys. lat świetlnych od centrum Galaktyki.. Słońce to najjaśniejszy obiekt na niebie i główne źródło energii docierającej do Ziemi.. Swą n.Chemia.. Zbadane regiony Układu Słonecznego zawierają, licząc od Słońca: cztery planety skaliste ( Merkury, Wenus, Ziemia, Mars ), pas planetoid składający się z małych skalistych ciał, cztery zewnętrzne gazowe olbrzymy ( Jowisz, Saturn, Uran, Neptun) oraz drugi pas składający się z obiektów skalno-lodowych, .Jowisz, największa planeta Układu Słonecznego, ma średnicę ponad dziesięć razy większą od średnicy Ziemi i mogłaby pomieścić w sobie jednocześnie wszystkie pozostałe planety Układu Słonecznego.Atmosfera Jowisza składa się z wodoru i helu, występujących w proporcji bardzo podobnej, jak w pierwotnym obłoku, z którego .PLANETY Układu Słonecznego #1 - MerkuryPierwsza z planet, obiegająca Słońce najbliżej, jest zarazem najmniejszą z nich..

Opisz wybrana planete układu słonecznego.

Obrót wokół własnej osi 243 dni.Planety układu słonecznego w kolejności od najmniejszej do największej 1) MERKURY 2) WENUS 3) ZIEMIA 4) MARS 5) JOWISZ 6) SATURN 7) URAN 8) NEPTUN[/caption] Długość promienia naszego Układu Słonecznego, wraz z promieniem tzw. obłoku Oorta ma ponad 200 000 jednostek astronomicznych (j.a = 149 600 000 km), co daje ponad 29,92 biliona kilometrów.1.. Znajduje się w odległości około 60 mln km od Słońca, co sprawia, że jestMożna powiedzieć, że dzielimy nasz Układ Słoneczny na 2 części.. Między 1 a 2 częścią znajduje się bardzo dużo planetoid (np. największa Cere ma średnicę 770 km.).. Jako planeta wewnętrzna znajduje się dla ziemskiego obserwatora zawsze bardzo blisko Słońca, dlatego jest trudna do obserwacji.. Elementy Układu Słonecznego to: Słońce - typowa gwiazda Drogi Mlecznej, 8 planet, ponad 160 księżyców, niezliczone planetoidy i komety, pył międzyplanetarny.plis mam to na ocene Na kartce A-4 narysuj układ słoneczny podpisz planety.. Question from @Superlivja - Gimnazjum - GeografiaByć może Układ Słoneczny ma dziewięć planet.. Jest olbrzymią kulą gorącego gazu, zbudowaną głównie z wodoru i helu.. Układ Słoneczny porusza się wokół centrum galaktyki Drogi Mlecznej.Układ Słoneczny.. Następnie na ich podstawie wykonują mini-makiety lub dużą instalację odwzorowując ruch planet..

Opisz krótko wybraną planetę układu słonecznego oprucz ziemi.

Przedstaw szkodliwości promieniowania radioaktywnego, 3.. Postrzegany odcień wynika stąd, że powierzchnia planety jest pokryta tlenkami żelaza.Saturn — gazowy olbrzym, szósta planeta Układu Słonecznego pod względem oddalenia od Słońca, druga po Jowiszu pod względem masy i wielkości.. Zbudowane głównie z wodoru i helu.. W teorii orbitali molekularnych powstawanie wiązań chemicznych typu σ lub 𝜋 wyjaśnia się, stosując do opisu tych wiązań orbitale cząsteczkowe odpowiedniego typu (σ lub 𝜋 ), które można utworzyć w wyniku właściwego nakładania odpowiednich orbitali atomowych atomów tworzących cząsteczkę.. Są to: Merkury, Wenus, Ziemia, Mars, Jowisz, Saturn , Uran , Neptun , Pluton .. Jedna część to planety: - Markury - Wenus - Ziemia - Mars.. Znana jest również pod nazwą Jutrzenki i jest najjaśniejszym ciałem niebieskim na niebie po Słońcu i Księżycu.. Zajęcia pozwalają wprowadzić i utrwalić wiedzę dotyczącą Układu Słonecznego.. Ciśnienie 250 mld atmosfer.. Obiegają one Słońce po orbitach kołowych lub ekliptycznych wykonując jednocześnie obrót wokół własnej osi.Merkury - najmniejsza i najbliższa Słońcu planeta Układu Słonecznego.. Omówie dowolny przedmiot optyczny.Mars - czwarta według oddalenia od Słońca planeta Układu Słonecznego.. Można też zrealizować .Wśród planet gazowych, które tworzą Układ Słoneczny, mamy Jowisz, Saturn, Uran y Neptuno..

Saturn to druga co do wielkości planeta naszego układu słonecznego.

Jest to planeta wewnętrzna, skalista.. Obieg wokół Słońca 225 dni.. Charakterystyczną jego cechą są pierścienie, składające się głównie z lodu i w mniejszej ilości z odłamków skalnych; inne planety-olbrzymy także mają systemy pierścieni, ale żaden z nich nie jest tak rozległy, ani tak jasny.Wybrana planeta: Merkury.. Nasz Układ Słoneczny ma Słońce i 8 planet.. MerkuryUkład Słoneczny, w którym żyjemy, jest częścią składową galaktyki zwanej Drogą Mleczną.W centrum Układu znajduje się Słońce, wokół którego krąży osiem powiązanych grawitacyjnie z nim planet oraz niemal dwustu księżyców, pięciu znanych planet karłowatych oraz bilionów innych obiektów przestrzeni kosmicznej.Dziś krótko o poszczególnych planetach krążących .Zbadane regiony Układu Słonecznego zawierają, licząc od Słońca: cztery planety skaliste (Merkury, Wenus, Ziemia, Mars), pas planetoid składający się z małych skalistych ciał, cztery zewnętrzne gazowe olbrzymy (Jowisz, Saturn, Uran, Neptun) oraz drugi pas składający się z obiektów skalno-lodowych, tak zwany Pas Kuipera.Układ Słoneczny to układ planet oraz planetoid krążących wokół Słońca.. glob otacza wiele cienkich pierścieni tworzących wspólnie płaską obręcz.. Nazwa planety pochodzi od imienia rzymskiego boga wojny - Marsa..

Pokryte są licznymi kraterami uderzeniowymi i odbijają tylko 6% padającego promieniowania słonecznego.

poza siedmioma szerszymi pierscieniami wokół planety krążą też tysiące o wiele wezszych pierścieni zbudowanych z miliardów drobinek pyłu i okruchow lodu.okruchy te mogą być jak kamyki, ale też ogromne jak drapacze chmur.Wokół Marsa krążą dwa księżyce: Phobos i Deimos.. Zawdzięcza ją swej barwie, która przy obserwacji wydaje się być rdzawo-czerwona i kojarzyła się starożytnym z pożogą wojenną.. Zadanie wykonaj na 1 stronie.. Masa, rozmiar i kształt podobne do Ziemi.. Mimo to należy do planet widocznych gołym okiem i była znana już w starożytności.Saturn narysuj.. Merkury jest najmniejszą planetą Układu Słonecznego.. Do naszego układu zaliczamy również komety tzn. okresowe.Słońce - gwiazda centralna Układu Słonecznego, wokół której krąży Ziemia, inne planety oraz mniejsze ciała niebieskie.. Wenus - druga według oddalenia od Słońca planeta Układu Słonecznego.. Na powierzchni księżyców widoczne są liczne kanały.. Pokryte jest ciemnymi plamami.. A 2 część to: - Jowisz - Saturn - Uran - Neptun.. Hipotetyczna planeta może okrążać Słońce raz na 10-20 tysięcy lat, w odległości średnio dwudziestokrotnie .Układ Słoneczny - Planety.. Ma również planety karłowate np.. Temperatura na powierzchni ok.6000 K. Średnica ok. 1,4 mln km.. Układ Słoneczny - to system planetarny obejmujący Słońce, 8 planet (w tym Ziemię) oraz planety karłowate, księżyce, planetoidy i inne ciała niebieskie, poruszające się po orbitach wokół gwiazdy - Słońca..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt