Streszczenie świtezianki brainly

Pobierz

Młody mężczyzna wykonujący pracę strzelca w borze.. Ballada opowiada o losie pewnego strzelca, który zakochał się w tajemniczej dziewczynie, obiecując jej miłość i wierność na wieki.. Chłopak był strzelcem, a dziewczyna niewiadomego pochodzenia.. Nadeszła jesień.. Pewnej nocy pod starym modrzewiem spotkał się młody mężczyzna z piękną nieznajomą dziewczyną.. Dziewczyna to istota tajemnicza, młodzieniec zapytuje ją o pochodzenie i jednocześnie przekonuje do wspólnego życia.. Ballada "Świtezianka" jest poświęcona zakochanej parze, która wieczoramiAdam Mickiewicz Świtezianka - streszczenie.. To ma być bardzo krótkie, maksymalnie 6 - 7 zdań !. Pewnego dnia, gdy słońce już gasło, obległ Mendoga potężnym wojskiem car z Rusi, na całą Litwę błyskawicznie rozniosło się, że dowódca nie ma szans w tej potyczce i będzie musiał się poddać, Mendog jednak nie tracił nadziei i napisał do Tuhana list, w którym prosił o wsparcie.. Ballada rozpoczyna się opisem spaceru.. Utwór ten funkcjonuje w zawieszeniu dwóch światów rzeczywistego i nadprzyrodzonego.. Tematyka utworu ma częściowo charakter miłosny; przedstawione zostaje uczucie zwykłego chłopaka z ludu, strzelca, do tajemniczej nieznanej nikomu dziewczyny.Komentarze.. Młodzieniec proponuje dziewczynie wspólne życie i przysięga jej wierność, lecz ona nie daje mu chwilowo odpowiedzi i odchodzi.Grafika..

Nadeszła jesień.Krótkie streszczenie "Świtezianki" Mickiewicza.

Chłopak był strzelcem, a dziewczyna niewiadomego pochodzenia.. Chłopak nie chciał rozstawać się ze swoją ukochaną.. On był strzelcem, jej tożsamości nikt nie znał.Użytkownik Brainly.. Spotyka go za to sroga kara - zostaje przemieniony w modrzew.Streszczenie Świtezianki - Adam Mickiewicz.. Spacerowali brzegiem wody przy świetle księżyca.. Tą dziewczyną jest Świtezianka, która jest piękną dziewczyną: "jej twarz, jak róży bladej zawoje", ma śnieżnobiałe.Świtezianka Adama Mickiewicza spełnia wszelkie założenia gatunku.. Ballada "Świtezianka" Adama Mickiewicza opowiada o młodym strzelcu, który spotyka się ze swoją ukochaną nad brzegiem jeziora Świteź, pod starym modrzewiem.. Otóż bohaterowie utworu, czyli para młodych zakochanych ludzi, spotyka się właśnie nad brzegiem jeziora .odpowiedział (a) 25.03.2009 o 16:21.. Przedstawiony strzelec każdej nocy spotyka się z ukochaną w ciemnym borze.. Filmy Komentarze.. Niewierny, niestały w uczuciach, wpada w pułapkę zastawioną przez dziewczynę, która chce wypróbować jego miłość.. Pewnej nocy pod starym modrzewiem spotkał się młody mężczyzna z piękną nieznajomą dziewczyną.. Pomimo tego, że nic o sobie nie wiedzieli bardzo się kochali.. Nad brzegiem jeziora Świteź młody strzelec spotykał się wieczorami z piękną dziewczyną.. 90% 82 głosy.. On był strzelcem, jej tożsamości nikt nie znał..

Proszę niech ktoś pomoże mi zrobić streszczenie Świtezianki - proszę.

Przestrzegła go przed jej złamaniem i zniknęła.Ballada "Świtezianka" Adama Mickiewicza opowiada o młodym strzelcu, który spotyka się ze swoją ukochaną nad brzegiem jeziora Świteź, pod starym modrzewiem.. Ballada opowiada o losie pewnego strzelca, który zakochał się w tajemniczej dziewczynie, obiecując jej miłość i wierność na wieki.. Tą dziewczyną jest Świtezianka, która jest piękną dziewczyną: "jej twarz, jak róży bladej zawoje", ma śnieżnobiałe.Dodaj do listy.. Dostrzegając zachodzące w przyrodzie zmiany przedstawia plusy zamieszkania w jego domku.Streszczenie Świtezianki.. Młodzieniec bardzo usilnie chciał poznać przeszłość dziewczyny.. Za dnia spokojne i przyjazne, nocą zaś tajemnicze, przepełnione grozą.Streszczenie.. Użytkownik Brainly.. W pierwszych zwrotkach utworu Adama Mickiewicza "Świteź" przedstawiony jest obraz jeziora w dzień i w nocy.. Dziewczyna zażądała, aby młodzieniec złożył przysięgę wierności.. Spacerują razem przy świetle księżyca.. Pomimo tego, że nic o sobie nie wiedzieli bardzo się kochali.. Dawno temu, każdej nocy o tej samej porze pod jednym modrzewiem spotykała się para.. Ostatnia data uzupełnienia pytania: 2009-03-25 16:06:39Streszczenie "Świtezianki" należy rozpocząć od wyjaśnienia skąd tytuł ballady.. Młodzieniec proponuje dziewczynie wspólne życie i przysięga jej wierność, lecz ona nie daje mu chwilowo odpowiedzi i odchodzi.Strzelec ("Świtezianka") - charakterystyka • Ballady i romanse..

Przynosił jej kwiatki, a ona mu kosze malin.Adam Mickiewicz "Świtezianka" streszczenie.

Spotykali się codziennie wieczorem.. Ballada "Świtezianka" A.Mickiewicza opowiada historię dwojga zakochanych w sobie ludzi - młodzieńca, który jest strzelcem i dziewczyny, o której nie wiadomo kim jest.. Chciał wiedzieć kim ona jest i skąd przychodzi na ich spotkania.Odpowiedź: Jest to historia miłości dwojga ludzi: tajemniczej dziewczyny, o której narrator nic nie wie, oraz młodego chłopca, będącego "strzelcem w tutejszym borze".. Tak moja nauczycielka powiedziała.. Pewnego dnia strzelec zobaczył młodą dziewczynę.. Prosił ją, by zamieszkała w jego chatce i wyznał jej miłość.. Młody myśliwy spotyka się wieczorami nad brzegiem jeziora Świteź z piękną dziewczyną.Adam Mickiewicz "Świtezianka" streszczenie..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt