Present continuous notatka

Pobierz

Prezentowany materiał obejmuje 3 lekcje.. Present Continuous jest to czas teraźniejszy.. Znacie już formy twierdzące tego czasu, a dziś poznacie formy przeczące.. Be going to " to często używana konstrukcja w języku angielskim, dzięki której możemy mówić o naszych planach.. a/ czynności wykonywane TERAZ np. Tom is sleeping now.. I okres warunkowy -» II okres warunkowy.. Odmiana to be jest prosta - podajemy ją niżej, opisujemy także jak utworzyć czasownik z końcówką -ing.. .Zasady dodawania końcówki -ed / -d w II formie czasowników regularnych: Końcówkę -d dodajemy do czasownika regularnego, jeśli kończy się on na literę -e: like - liked live - lived Jeżeli czasownik kończy się na spółgłoskę + samogłoskę -y, dodajemy do niego końcówkę -ed, zmieniając -y w -i: try - he tried carry - she carried Jeżeli czasownik składa się z jednej sylaby .3.. Obsługiwane przez usługę Blogger.. Jak i kiedy użyć poszczególne, dowiesz się z naszego artykułu na temat be going to.1.. b/ przyszłe plany, które na pewno sie odbędą, zostały ustalone z innymi osobami np. Jest to drugi czas dotyczący teraźniejszości.. Rozpiszmy przykłady na poszczególne osoby:Present Continuous - określniki czasu.. w chwili mówienia (obecnie) lub gdy chcemy opisać czynność , która zostanie wykonana w najbliższej przyszłości .. PORÓWNANIE CZASÓW Present Simple Tense oraz Present Continuous Tense 2..

3-cia osoba liczby pojedynczej - pisownia 1.present continuous - ćwiczenia (1) present simple (1) present simple - ćwiczenia (1) Motyw Prosty.

3.W tym tygodniu, będziemy ćwiczyć konstrukcję zdań z użyciem czasu PRESENT CONTINUOUS.. czasownik z końcówką -ing.. Ważne jest, aby dokładnie określić moment, porę wykonania danej czynności.Czas Present Continuous składa się z następujących elementów: podmiot.. Stosujemy go do wyrażenia czynności odbywającej się.. Istnieje wiele możliwości mówienia o przyszłości, między innymi "be going to", "will" czy czas Present Continuous..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt