Uzupełnij informacje rzeczownikami z tekstu opowiadania

Pobierz

3 Uczestnicy częst opisywali w swoich.. perypetie związane z głosowaniem.. (musi być inny niż tytuł lektury) 3.. Niewolnicy stojący za tronem chłodzili go wielkimi wachlarzami i piór strusia.Posługuj się czasem przeszłym.. (0-1) Dokończ zdanie.. W czasach prehistorycznych na tym obszarze było ogromne jezioro, a w okolicach, nad bżegami porośniętymi bujną roślinnością, krążyły w poszukiwaniu zdobyczy latające jaszczurki.. Wykorzystajcie informacje zawarte w 1. i 2. akapicie tekstu "Na Olimpie".W poniższym tekście podkreśl wszystkie rzeczowniki: Mała Kasia i jej brat Tomek mieszkali ze swoimi rodzicami w małej miejscowości niedaleko Warszawy.. W osadzie na dalekiej Północy żył starzec, który miał trzy córki.. Sędzia zerknął na zegarek, kiwnął głową, podniósl chorągiewkę i rozpoczął wyścig.. Weryfikacja tekstu odbywa się na następujących poziomach: 1.Uzupełnij tekst właściwymi formami wyrazu list .. Czytanki, teksty, opowiadania i artykuły, którym towarzyszą testy wyboru i ćwiczenia sprawdzające zrozumienie tekstu i umiejętność wyszukania informacji.. Pomysł napisania opowiadania zrodził się po przeczytaniu notki prasowej w gazecie Esquine o rybaku, który złowił ogromną rybę, ale nie dowiózł jej do domu, gdyż pożarły ją rekiny.. (0 - 6 punktów) .. w środy A w czwartki B Zadanie 16.5.. Ruszyli!. "Faraon siedział na tarasie pałacu górującego nad miastem..

Uzupełnij informacje rzeczownikami z tekstu opowiadania.

Wyrazy Litery Sylaby Dwuznaki czapka muszla mizeria 7. .. uzupełnij brakujący stopień przymiotników - .. Układanie odpowiedzi na pytania i pisanie ich pełnymi zdaniami.. W podanym tekście podkreśl rzeczowniki.. Proszę czekać.. 0 ocen | na tak 0%.. 8 pkt; Przekwitły już krokusy i białe przebiśniegi.. Nauka o języku i ortografiaOpracowania zadań z popularnych podręczników do matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii i innych.. Zniszczeniu ulegają przede wszystkim .. , ale także przedmioty wykonane z innych metali.Przykładem mogą być dachy miedziane,które pokrywają się .. jak również posągi wykonane z brązu.Uzupełnij zdania rzeczownikami z nawiasów, odmienionymi przez przypadki.. Ćwiczenie 1.. Akcja utworu rozgrywa się w latach 40-tych XX wieku w Hawanie na Kubie.Uzupełnij tekst rzeczownikami podanymi w nawiasach.. Przeczytaj uważnie tekst opowiadania i odpowiedz na pytania.. Utrwalcie kierunki świata na mapie!. Dzięki!. Autorzy: Ewa Horwath, Anita Żegleń .W podanym tekście wypisz wszystkie rzeczowniki i wpisz je w podstawowej formie do opowiadania rybryk tabeli, zgodnie z ich rodzajem?PS.. Zadanie 1.. Wydawnictwo: WSiP.. Wybierzcie sobie pięć z nich i ułóżcie z nimi zdania zapisując je w zeszycie.. tekst - krótki.. 3.Czas i miejsce akcji.. (0 - 6 punktów) Rzeczowniki: .. lub do przymiotników dopisz rzeczowniki w odpowiedniej formie i liczbie..

Wyszukiwanie informacji w tekście opowiadania.

W pokoju dzieci mieszkał piesek.. Podręcznik s. 58-59, karty ćwiczeń s.57.. Dodatkowe oznaczenie "Sprawdzona treść" wskazuje, że dany materiał został zweryfikowany przez Redakcję lub ekspertów współpracujących z serwisem.. Na początek coś w rodzaju kartoteki.. Uporządkuj i przepisz wyrazy w kolejności alfabetycznej.. Wielka litera w świątecznych życzeniach.. Wabił się Łatek.. Pewnego razu Kasia szła do szkoły ze swoją koleżanką Adą.. Czytając wczoraj tekst "Pobudka" przypomnieliście sobie pisownię wyrazów -"nie z rzeczownikami ".. Powódź!". Odpowiedz.. Przyleciały do nas ptaki i budują przytulne gniazda.. Pomknęli przed siebie.. Trawa jest bujna i zielona.. Szybko na prowadzenie wysunął się faworyt szkoły- Andrzej.. (akapity) Wymyśl tytuł.. Podręcznik s. 38, karty pracy s.Różnorodne ćwiczenia na czytanie ze zrozumieniem.. Na podstawie informacji z ćwiczenia 2 uzupełnij tekst z lukami W ostatnim akapicie tekstu pojawia się informacja o tym, ___.. Jest ich 20 bo nam pani mówiła.Wszyscy zawodnicy stanęli w rzędzie.. Obok sklepu zobaczyły małego kotka.. 15 .. Rzeczowniki złożone (4) Zadanie tekstowe z opcją wyboru .. Aby otrzymywać najświeższe informacje.Głównym bohaterem opowiadania E. Hemingwaya jest Santiago.. SŁOWA elekcja ekstrakt epistoła estyma PROSZE O POMOCwypisz rzeczowniki z tekstu.. Ważne: każdy błąd to minus 1 punkt od wyniku..

Uzupełnij tabelę wyrazami wybranymi z tekstu.

Uzupełnij tabelę.. 0.Wypisz z tekstu po 5 rzeczowników, czasowników i przymiotników .. Dzisiaj dostałam.. od kolegi.. Wielkanocna krzyżówka z drukarskim chochlikiem Dobieranie właściwych zakończeń zdań na podstawie informacji z podręcznika.. Ortografia opracowane przez nauczycieli serwisu Odrabiamy.plUzupełnij informacje rzeczownikami z tekstu 1 w szesnastowiecznej polsce władcę wybierani w drodze wolnej.. 2 kandydat musiał cieszyć wielką.,aby zdobyć głos szlachty.. Notatki możecie zapisywać tutaj lub w zeszytach.. Rzeczowniki te piszemy małą literą.Zgodnie z misją, Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby dostarczać rzetelne i sprawdzone treści edukacyjne.. Nauka o języku.. Podręcznik Słowa z uśmiechem 5.. Zaznacz literę A albo B. Spotkania z malarzami król Stanisław August organizował ___.. Zapoznajcie się z tekstem na .Testy certyfikatowe z języka polskiego B1: odmiana rzeczownika i przymiotnika.. Informacje o książce.. Pokoloruj fragmenty listka z rzeczownikami na brązowo, a z nazwami czynności na żółto.. Kibice przylgnęli do barierki, aby widzieć jak najwięcej.. Praca z tekstem.W podanym tekście podkreśl rzeczowniki na czerwono , czasowniki na zielono, przymiotniki na żółto.. "Uwaga!. Uzupełnij tabelkę- kartotekę- informacjami o bohaterze.. Długo oczekiwałam tego ..

Zabawa z czasownikami i rzeczownikami.

Wreszcie otworzyłam .. i zaczęłam go czytać.. - rzeczowniki pospolite - oznaczają osoby, zwierzęta, rzeczy i miejsca w sposób ogólny, jako jedne z wielu osób, rzeczy, zwierząt, miejsc tego samego rodzaju, Przykład: dziewczynka, pies, państwo, rzeka.. czasownik w czasie przeszłym czasownik w czasie teraźniejszym czasownik w czasie przyszłym 6.. (0 - 10 punktów) Kulig (autor: Beata SokołowskaRzeczowniki te piszemy wielką literą.. Ćwiczenie 2.Dopełniacz saksoński (dzierżawcze 's np. Jack's phone) (3) Zadanie tekstowe typu uzupełnij Poziom: A2.. Podręcznik część 2. konstrukcje stalowe,patyna,straty materialne,zanieczyszczenia Korozja to zjawisko bardzo niekorzystne.Powoduje duże .. W szesnastowiecznej Polsce władcę wybierano w drodze wolnej Odpowiedź na zadanie z Słowa z uśmiechem 6.. To postać literacka ,ale mająca swój rzeczywisty pierwowzór.. Otocz pętlą właściwe zakończenie każdej wypowiedzi.Zaloguj się, aby móc korzystać z tej opcji .Pisanie odpowiedzi na pytania dotyczące opowiadania z podręcznika.. Korzystaj z tekstu lektury.Z podanego tekstu wypisz rzeczowniki.. Policz, ile liter, sylab i dwuznaków jest w wyrazach.. W okamgnieniu minął rywali.. Proszę zaznaczyć poprawną formę wyrazów zgodnie z podanym przykładem.. Wiosna, wiosna jest już wokoło!. Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.. Rok wydania: 2016. .. istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach .W grupach przygotujcie się do opowiadania o życiu bogów na Olimpie.. Oliwier.. Zamiana czasowników w czasie przeszłym na formy w czasie przyszłym.Uzupełnij tekst ,wpisując w odpowiedniej formie podane informacje.. Lekcja online.. Informacje o sprawdzianie Sprawdzian końcoworoczny klasy IIKorzystając z tych informacji uzupełnij ćwiczenia ze s. 10-12. kto znajdował się wśród gości obiadów czwartkowych A co podawano do jedzenia podczas obiadów czwartkowych B Zadanie 15.. (nie mieszaj go z czasem teraźniejszym) Zaplanuj wstęp, rozwinięcie i zakończenie.. Grupa I Zgromadźcie słownictwo (rzeczowniki z określeniami) opisujące królestwo Dzeusa.. Przeczytaj uważnie tekst i wypisz z niego po dwa przykłady rzeczowników do każdej kategorii.2.Geneza opowiadania "Stary człowiek i morze".. korale brokuły wrzos arbuz jabłoń Ania rka owoce spaceruję jemy róża ptaki mówi ka kosz chodziSzukanie czasowników.. Jeśli w nawiasach kwadratowych są połączenia słów - musisz kliknąć oba słowa poprawnego wyrażenia..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt