Przeczytaj tekst i podkreśl w nim wyrazy dźwiękonaśladowcze żaby

Pobierz

Zaproponuj, jakie przysłówki można byłoby dodać do zaznaczonych kolorem słów.. PS:Tutaj młodszy brat Testerowca.. To pytanie ma już najlepszą odpowiedź, jeśli znasz lepszą możesz ją dodać.. Kiedy tylko delikatnie pogwizdujesz i robisz to dobrze - tak jak ptaki - możesz usłyszeć dźwięki, jakie wydają drzewa.. Kiedy tylko delikatnie pogwizdujesz i robisz to dobrze - tak jak ptaki - możesz usłyszeć dźwięki, jakie wydają drzewa.. I gnają, i pchają, i pociąg się toczy, Bo para te tłoki wciąż tłoczy i tłoczy, I koła turkocą, i puka, i stuka to: Tak to to, tak to to, tak to to!. Prowadzą długie dysputy o tym, że bociany klekocą, że znowu będą kłopoty - właśnie o tym żaby rechocą nocą.20 punktów!. 2 2 Zabawy słowem 3.. 2012-01-09 21:44:57 Podkreśl wyrazy dźwiękonaśladowcze 2011-03-20 11:46:36 Podkreśl przysłówki i powiedz, jaką funkcję pełnią w zdaniu.. Zamknij oczy i posłuchaj przez chwilę otaczających dźwięków.. 0.Przeczytaj uważnie tekst a następnie wykonaj zadania umieszczone pod nim.. TO JEST TEKST, te powiększone słowa są kolorem- Odwagi!- SZEPTAŁA babcia Joasia, wchodząc z Kubą i Bubą do teatru.-Przeczytaj tekst, a następnie zaznacz pawda lub fałsz.. daje naj, proszę na terazPrzeczytaj uważnie poniższy tekst, a następnie odp … owiedz na zamieszczone pod nim pytania.Postanowiłam zrobić za domem skalny ogródek..

.Przeczytaj tekst i podkreśl w nim wyrazy dźwiękonaśladowcze.

Co t - Pytania i odpowiedzi - Język polski.. Wybrałam niewielkie wzgórze, na którym miał powstać skalniak.Przeczytaj tekst i podkreśl w nim wyrazy dźwiękonaśladowcze Nocą Żaby rechocą: Kumkają, terkocą, turkocą, Kłócą się, Bóg wie o co.. Gwałtu, rety, co się dzieje?. Wyrazy dźwiękonaśladowcze nalezy podkreślić w wierszu.. Spróbuj je zapisać w ramce.. 2014-01-26 19:30:48; Przeczytaj tekst, podkreśl w nim przymiotniki 2013-01-15 18:06:23; Podkreśl błedy w opisie .. Książki Q&A Premium.. Z podanego fragmentu tekstu wypisz 2 epitety.. Odprawiając pociąg,siadał prosto i podnosił przednie łapy.. Kiedy tylko delikatnie pogwi Odpowiedź na zadanie z Między nami 5.. Zeszyt ćwiczeń cz. 2odgłosy lub są do nich podobne, przypominają je, np. brzdęk, warkot, trach, szur szur, bęc.. Proszę czekać.. 0 ocen | na tak 0%.. Udzielaj tylu odpowiedzi o ile cię proszono 2021-09-23 18:16:49Wyrazy dźwiękonaśladowcze to wyrazy, które naśladują jakieś dźwięki czy odgłosy lub są do nich podobne, przypominają je, np. brzdęk, warkot, trach, szur szur.. Rejestracja.. Najpier będzie to ziewanie i owo cichutkie posapywanie.Potem głuche udrzerzenia, jak gdyby gdzieś, pod powierzchnią ziemi, biło serce.Jeszcze później, poznasz całą gamę różnych ..

W poniższych fragmentach podkreśl wyrazy dźwiękonaśladowcze.8.

Zaznacz zjawisko atmosferyczne,którego dotyczy opis.. Na widok zawiadowcy wesoło merdał ogonem.. Jak wesoły milion drobnych, wilgnych muszek, Jakby z worków szarych mokry, mżący maczek, Sypie się i skacze dżdżu wodnisty puszek, Rośny pył jesienny, siwy kapuśniaczek.. Zapisz je na marginesie.. Pies szybko wskakiwał do pociągu.. Inaczej nazywamy takie wyrazy onomatopejami.. 2011-06-15 20:36:48Przeczytaj tekst i podkreśl w nim przysłówki.. 2017-04-19 17:07:20; Przeczytaj uważnie tekst.. Wyrazy które trzeba podkreślić:Trójkąt osób jachtówsamolotów Odpowiedź na zadanie z Słowa z uśmiechem 6.. Potem ją całą chmiel .Wyrazy, które naśladują jakieś dźwięki czy odgłosy lub są do nich podobne i je przypominają, nazywamy wyrazami dźwiękonaśladowczymi, np. bach, wrr, zgrzyt, chlupotać, hau hau!. .Wyrazy, które naśladują jakieś dźwięki czy odgłosy lub są do nich podobne i je przypominają, nazywamy wyrazami dźwiękonaśladowczymi, np. bach, wrr, zgrzyt, chlupotać, hau hau!. Logowanie.. Odpowiadaj na podstawie tekstu i tylko własnymi słowami chyba że w zadaniu polecono inaczej.. Gwałtu, rety, co się dzieje?. 3. a) Przeczytaj tekst i podkreśl w nim wyrazy dźwiękonaśladowcze Żaby Nocą żaby rechocą: kumkają, terkocą, turkocą, kłócą się, Bóg wie o co.. Najpier będzie to ziewanie i owo cichutkie posapywanie.Potem głuche uderzenia, jak gdyby gdzieś, pod powierzchnią ziemi, biło serce.Jeszcze później, poznasz całą gamę różnych .a) Ludie, którzy nie potrafią oswajać drzew, mówią, że las jest niemy..

Przeczytaj tekst i skreśl niewłaściwe wyrazy.

Prowadzą się długie dysputy O tym, że bociany użył Po zimowym wyjeździe O tym, że w jego gnieździe Już małe bociany klekocą, Że znowu będą kłopoty - Właśnie o tym Żaby rechocą Nocą.a) Ludzie, którzy nie potrafią oswajać drzew, mówią, że las jest niemy.. Dopisz odgłosy, które mogą towarzyszyć sytuacji przedstawionej na rysunku.. Nauka o języku i ortografia Wyrazy dźwiękonaśladowcze nalezy podkreślić w wierszu.. Język polski - szkoła podstawowa.. Zaznacz strzałkami wyrazy które są przez nie określane..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt