Określ czas akcji powieści i uzasadnij pięcioma przykładami felix net i nika

Pobierz

Tej książki nie da się czytać!. Znudzony strażnik zamknął drzwi na klucz, ziewnął, leniwie podciągnął obwieszony bronią pas i sprawdził, czy wszystkie komputery zostały wyłączone oraz czy nikt niepowołany nie pozostał w budynku.Felix Net i Nika (tom 1) Wydawnictwo: Powergraph Data wydania: 2004-12-06 Data 1. wyd.. "FNiN oraz Gang Niewidzialnych Ludzi" zyskuje sympatię uczniów.. Rafał Kosik " Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi".. Q. Net to chłopiec .. Określ oceną szkolną swoje zainteresowanie omawiana lekturą .W tym sezonie omawiamy pierwszą lektura dla szkół podstawowych: "Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi".. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.. niewiem.. Imię i nazwisko nauczyciela: Magdalena Lutostańska.. Oto np. babcia jednego z bohaterów, sanitariuszka z czasów powstania warszawskiego.14 maja, język polski, kl. VI.. Wymyśl i opisz kolejną przygodę bohaterów.. Temat lekcji: Świat przedstawiony w utworze "Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi".. Pierwsze i drugie piętro można byłoa.. 1.Przeczytaj fragment lektury umieszczony w podręczniku na str. 331 - 336.. Zapraszamy do oglądania.. Uzupełnij tabele, dotyczące miejsc, w których rozgrywa się akcja powieści.. Powieść wydano w 2004 roku, rok później Polska Sekcja IBBY wyróżniła książkę tytułem "Książki Roku 2005"..

Określ czas akcji i uzasadnij pięcioma przykładami.

Rafał Kosik, Felix, Net i Nika oraz .Felix , Net i Nika DRAFT.. c. Omów związek ikon z treścią utworu - przesłane na grupę.. Więc tak : Potrzebny mi : Autor ( Rafał Kosik, wiem to ) Tytuł ( znam ) typ powieści, narracja, narrator ( czy należy do świata przedstawionego ? ). Najważniejsze wydarzenia: 1) Pojawienie się ducha Marleya i zapowiedź .D.. Felix, Net i Nika przekazali go na cele dobroczynne 12.. Oceń sposób działania przyjaciół.. Nowoczesny świat tradycyjnych wartości w powieści Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi 13 Temat 4.. Jeden z jego komputerów, Manfred, widzi, słyszy i rozmawia z ludźmi.. Ojciec Neta jest informatykiem.. Bohaterowie korzystają z telefonów komórkowych, laptopów, mają dostęp do Internetu, pasjonują ich przygody Harry'ego Pottera, są świadkami lądowania łazika na Marsie.. Utwór otwiera cykl złożony obecnie z piętnastu tomów.. Czas na odpowiedź: 10 sekund.. Przeanalizuj jego wypowiedzi i określ, jaki ma stosunek do poszczególnych bohaterów.. W powieści nie ma żadnej konkretnej informacji o czasie narracji.. Zamykamy wszystkie sekrety książki w lapbooku 17 Między nami Scenariusze do lektury Rafał Kosik Felix, Net i Nika oraz .cytaty z książki "Feliks, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi" katalog cytatów [+ dodaj cytat] To nie sztuka zdobyć się na bohaterstwo, gdy się jest odważnym..

Określ czas akcji powieści.

- przesłane na grupę.. Bohaterowie * Ebenezer Scrooge - bankier * Bob Krathit - pracownik kantoru * Alfred - siostrzeniec Scrooge'a * Duchy przeszłych, teraźniejszych i przyszłych świąt * Duch Marleya * Tim - syn Boba 4.. Święty Mikołaj podarował Nice: .. 19 pytań z popularnej powieści, która stała się lekturą szkolną.. Rafał Kosik.. Temat: " Feliks, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi"- elementy świata przedstawionego.. Szczupły i jasnowłosy chłopak o piwnych oczach, niższy od Neta o pół głowy.. Zawsze nosi ze sobą wielki plecak ze wszelkimi rodzajami narzędzi, akcesoriów i gadżetów, ma także "superzegarek", który oprócz godziny pokazuje takie informacje jak czas wschodu i zachodu słońca, oraz ma wbudowany alarm.Szacunkowy czas pracy: 30 min.. Warto się sprawdzić.. Realia, w których autor osadził historię Felixa, Neta i Niki, łączą w sobie elementy rzeczywiste (Warszawa, zwyczaje bożonarodzeniowe i wielkanocne), prawdopodobne (klasowe wycieczki, przyjaźń głównych bohaterów) i .Artykuł Miejsca akcji skupia w sobie linki i opisy do miejsc akcji występujących w serii Felix, Net i Nika.. Miejsca akcji.. Jej autorem jest Rafał Kosik.. 2.Na podstawie tekstu w podręczniku napisz ramowy plan wydarzeń.Rozpocznij test.. Temat: Bohaterowie lektury.. Pojawiają się jednak sygnały, na podstawie których da się mniej więcej ten czas określić..

Czas akcji Uzasadnienie 2.

W powieściowym tyglu.. Temat: Elementy świata przedstawionego w lekturze Felix… Zadanie 2 OKREŚL CZAS AKCJI POWIEŚCI I UZASADNIJ PIĘCIOMA PRZYKLADAMI Czas akcji Uzasadnienie .. Każdemu z Was przydzieliłam do opracowania 1 konkretny rozdział.1.. Przyporządkuj powieściowe postaci do typów bohaterów.Net Bielecki - uczeń I klasy gimnazjum w Warszawie, przyjaciel Felixa i Niki.. - jedno miejsce 3.. Prawdziwa sztuka to być tchórzem i zrobić coś bohaterskiego..

trudno ustalić czas akcji

Tags: Question 4 .. Warszawa Miejsce akcji Cytat BANK "budynek widziany z lotu ptaka, miał kształt kwadratu, pośrodku którego usytuowano patio.. Cele zajęć: Uczeń: - zapoznaje się notatką biograficzną dotyczącą autora powieści, - określa elementy świata przedstawionego; Plan zajęć:Felix, Net i Nika - cykl książek science fiction dla dzieci i młodzieży, autorstwa Rafała Kosika, wydawanych przez wydawnictwo Powergraph.Opowiada o przygodach trójki tytułowych młodych przyjaciół - Felixa Polona, Neta Bieleckiego oraz Niki Mickiewicz - uczęszczających do warszawskiego gimnazjum im.. Jedna powieść - wiele gatunków 2 Temat 2.. Net jest wysoki, chudy, ma gęste ciemnoblond włosy.. Przedstawione na kartach powieści zdarzenia rozgrywają .Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi - powieść młodzieżowa science fiction..

Miejsce akcji Londyn - angielskie miasto 2.

Język: polski ISBN: Tagi: przygoda młodość trzynastolatki przyjaźń Nasza niezwykła paczka!. Czas Akcji * noc wigilijna * czas przyszły - przysłowiowa wigilia 3.. Czas i miejsce akcjiFelix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych ludzi, pomożesz?. prof. Stefana Kuszmińskiego.Temat: To jest fantastyczna książka!. Właściwie, to odważny może być tylko ten, kto nie jest odważny.. Zadanie 3Temat 1.. Uwaga, jeśli czytałeś kolejne części przygód dzieci, nie możesz wykorzystać treści tam umieszczonych!. by j_polski4678_40510.. Chłopiec doskonale zna się na nowoczesnych technologiach.. Zobacz nas na ka.Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi Uzasadnij, że lektura Felix, Net i Nika oraz Gang Napisz naczym polega przyjazn lektura felix net i nika Proszę o streszczeie szczegółowe lektury Felix Net i Nika.Felix, Net i Nika znowu w akcji!. Podobne zadanie ma też Kategoria:Miejsca akcji, tam jednak są tylko istniejące artykuły i są podzielone alfabetycznie.Czy Felix, Net i Nika byli dobrymi detektywami?. Podziel podanych bohaterów w odpowiednie miejsce: Felix Polon, Manfred, pani Lucynka, Net Bielecki, rodzice Feliksa, pani Basia z kawiarni, Hieronim Jasiński, Nika .Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi - opracowanie lektury.. Wykonaj pol.. Net korzysta z pomocy Manfreda przy wielu okazjach.1.. Autorem cyklu ,,Felix, Net i Nika" jest ..

trudno ustalić czas akcji

od początku do końca roku szkolnego

Tags: Question 7 .. Określ oceną szkolną swoje zainteresowanie omawiana lekturą .Postacie tytułowe Felix Polon.. - profile internetowe bohaterów 7 Temat 3. b. Bohaterowie: Odczytaj we właściwy sposób bohaterów, na temat każdego podaj 2 informacje.. Dalej.1 Rafał Kosik Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi dla Jasia Przez szklane drzwi banku wyszedł ostatni klient.. : 2004-12-06 Liczba stron: 376 Czas czytania 6 godz. 16 min.. Uzupełnij tabele dotyczące miejsc, w których rozgrywa się akcja powieści.. fabuła, akcja( kiedy się zaczyna, kończy co zawiera ) czas akcji ( wiem, 2004 rok ) wątek ( główny, poboczne i epizodyczne ) bohaterowie, język powieści?LEKTURA FELIX, NET I NIKA ORAZ GANG NIEWIDZIALNYCH .. Określ czas akcji powieści i uzasadnij pięcioma przykładami.. Akcja toczy się współcześnie.. Jaki problem miała pani Lucynka?Test z lektury - "FNiN oraz Gang Niewidzialnych Ludzi".. Opowiadanie w narracji trzecioosobowej z dialogiem.. Wymyśl i przedstaw ciekawe przygody, jakie przeżyłeś razem ze swoimi .Play this game to review Education.. Kto jest autorem tej książki?. Znajdź odpowiedź na Twoje pytanie o określ czas akcji powieści uzasadnij pięcioma przykładamiczas akcji uzasadnienieFelix Net i Nika oraz gang niewidzialnych lu…Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi - Czas i miejsce akcji.. Czas i miejsce akcji - określ miejsce i czas akcji..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt