Plan rozprawki antygona

Pobierz

Wiedzmin Użytkownik.. Uważam, że w tym antycznym sporze ciężko jest przyznać rację którejkolwiek ze stron.. 85% Plan wydarzeń "Antygony" 85% Plan wydarzeń "Antygony".. Plan Rozprawki; Antygona - bohaterka tragiczna ("Antygona" Sofoklesa) "Antygona" jako tragedia antyczna; REKLAMA.. Kreon i Antygona to główne postaci literackie, które występują w antycznej tragedii Sofoklesa pt. "Antygona".. - Obowiązkiem krewnych jest pogrzebanie zmarłych ze swojej rodziny.. ***Antygona reprezentuje prawo boskie,napisane, odwieczne.Fatum w Antygonie.. Chciała być wierna niepisanemu, odwiecznemu i trwałemu prawu boskiemu oraz czuła się w obowiązku pogrzebać zwłoki zmarłego, aby nie zostać zhańbiona, a dusza mogła zaznać wiecznego spokoju w Hadesie.Rozprawka o Antygonie.. W rozprawce z tezą piszący ma dużo łatwiejsze zadanie, nie musi bowiem podejmować polemiki, a .Rozprawka "Antygona" Rozprawka: Napisz Rozprawke w której rozważysz Ponadczasowość "Antygony" są Pisarze których dzieła trwają krótko.. Pomocy nie mam żadnego pomysłu tekst nie musi być bogaty wystarczą dwa Argumenty Bardzo bym był wdzięczny Rozprawke mam na jutro a z POlaka 1/2 :D tak że przyda się pomoc bardzo xDPlik ANTYGONA.. - Należy postępować zgodnie z własnym sumieniem.. poleca 85 % .. historia interpretacja jako jana jego jest kochanowskiego książki list literatury literaturze mickiewicza opis opowiadanie piszemy plan podstawie polsce polski poprawny porównawcza powiesci recenzja rozdzia .Rozprawka: Antygona Na zadanie domowe dostałem pracę, pt., "Kto miał rację Antygona, czy Kreon?".

Daje naj ;p Czy antygona postąpiła słusznie pochowując brata ?

Antygona jako postać tragiczna.Kto miał rację - Kreon czy Antygona?. poleca 80 % .. Antygona musiała stać na straży honoru swojej rodziny.. Zastawienie pułapki na dziewczynę…Zadanie: rozprawka na temat czy antygona miała rację, podejmujac decyzje o pogrzebaniu zwłok brata Rozwiązanie: konflikt tragiczny, z jakim mamy do czynienia w antygonie , dotyczy antygony i kreona budziAntygona jest bohaterką tragedii Sofoklesa.Jest córką Edypa i Jokasty.Ma siostrę Ismenę i braci Eteoklesa i Polinejkesa.Jest narzeczoną Hajmona i pochodzi z rodu Labdakidów, na których ciaży klątwa.Była młodą, piękną i o silnym charakterze osobą.Antygona była bardzo religijna, nigdy nie postawiła… Czytaj dalej → Użytkownik.. Chłopak jest szcześliwy, odrabia stracony cza, startuje w konkursie.. Złamanie prawa przez Antygonę.4.. Kreon był władcą Teb, objął władzę po śmierci Eteoklesa.. Za jego miłość dziewczyna odwzajemnia mu swoją.. Obie postacie prześladuje fatum - zły los.Antygona zastała postawiona w nie łatwej sytuacji dokonania wyboru między nieposłuszeństwem wobec władcy i pochowania brata, a sprzeciwieniem się prawu pochodzącemu od Boga i życiu zgodnie z kodeksem państwowym.. Ułatwi to znacznie pracę nad rozprawką i pozwoli przyjrzeć się dokładnie każdemu z punktów, które później należy odpowiednio rozwinąć..

Stwórz ściągę ... Antygona jako postać tragiczna - plan rozprawki.

- Najważniejsze są więzi rodzinne, uczucia łączące bliskich.. Należeli do niej Jokasta - żona, córki Antygona i Ismena, a także bracia Eteokles i Polinejkes.. Jego muzyka jest piękna bo płynie prosto z czystego, przepełnionego miłością serca.Antygona drażni władcę okazywaniem swojej królewskiej dumy, buty, chwilami lekceważenia.. Rozmowa sióstr o problemie związanym z zakazem pochówku brata.2.. Zakazuje pogrzebać ciała Polinika, traktuje to jako zdradę, złamanie prawa, które wprowadził.Plan Rozprawki.. Forma - rozprawka.. Jest problem, trzeba go rozwiązać, a najlepiej do tego nadaje się rozprawka.. Komentarze (0) skomentuj Najnowsze Najstarsze Najlepiej ocenione REKLAMA.. Ostatnia data uzupełnienia pytania: 2009-10-09 15:25:22Jak to napisać?. Antygona rozmawia z Ismeną, która decyduje się nie pomagać siostrze w pochowaniu Polinejkesa.Konflikt tragiczny z jakim mamy do czynienia w Antygonie dotyczy Antygony i Kreona Budzi on kontrowersje co do słuszności obu stron Spróbuję udowodnić .. Rozprawka - Antygona - Twoja ocena decyzji Antygony o pogrzebaniu zwłok brata .. 84% Plan wydarzeń Antygony.. Uwaga!. Racje serca i racje rozumu - rozpatrz konflikt między Antygoną a Kreonem..

Nie ma żadnego ...Plan rozprawki Pisząc rozprawkę bardzo ważne jest, aby uprzednio napisać jej plan.

Tylko ona zareagowała na okrucieństwo Kreona i wykazała się odpowiedzialnością nie zwracając uwagi na .Rozprawka - Antygona.. Poinformowanie tebańczyków przez Kreona o zakazie grzebania ciała Polinejkesa.. Zobacz więcej.. Prosze o rozprawke z antygony wstęp 4-5 zdan rozwinięcie 10-12 zdań zakończenie 4-5 zdań Prosze pilne potrzebuje na poniedziałek .. Najlepsi w tym miesiącu .Antygona- rozprawka.. Taki stan - przeciwieństwo między samoświadomością bohatera a jego rzeczywistą sytuacją - nazywa się w tragedii greckiej ironią tragiczną, lub ironią .Prosze pilne !. Racje serca i racje rozumu - rozpatrz konflikt między Antygoną a Kreonem.Opracowanie Epeisodiony 1-2Epeisodiony 3-5Int./Char.. Król Teb reprezentuje swoim postępowaniem prawa ludzkie - są one dla niego rzeczą najważniejszą, a zdrada ojczyzny najgorszą zbrodnią.Antygona Patrzcie, o patrzcie, wy, ziemi tej dzieci, Na mnie, kroczącą w smutne śmierci cienie, Oglądającą ostatnie promienie Słońca, co nigdy już mi nie zaświeci; Bo mnie Hadesa dziś ręka śmiertelna Do Acherontu bladych wiedzie włości Ani zaznałam miłości, Ani… Czytaj dalej →Czy Antygona dokonała właściwego wyboru , podejmując decyzję pogrzebania zwłok brat ?Jestem przekonana ,że tak.Antygona w moim odczuciu urasta do symbolu wielu uniwersalnych wartości,takich jak odwaga i przeciwstawienie się despotyzwowi oraz przemocy,wytrwałości i wierności swoim poglądom niezależności,miłości do brata,poczucie więc z tradycją i religią.Jej czyn zasługuje .Antygona - plan wydarzeń, Sofokles - Antygona - streszczenie, opracowanie..

STRESZCZENIE.PLAN WYDARZEŃ.doc na koncie użytkownika subi28 • folder rozprawki • Data dodania: 6 kwi 20111.

Jako kochająca siostra, wierna prawu boskiemu, czuje się zobowiązana do pochowania zwłok brata Polinejkesa, który w przeciwnym razie nie zazna spokoju.. OPRACOWANIE.. Dowiadujemy się z Prologu o rządach Kreona w Tebach i rodzinie Edypa.. Chowając go jednak wchodzi w konflikt z prawem, gdyż Kreon zabronił pod karą śmierci .Antygona - Motyw winy i kary.. Człowiek nie może jej uniknąć.. Rozprawka z Antygony !. poleca 87 % .. Antygona natomiast kierując się uczuciem, emocjami a przede wszystkim lojalnością wobec rodziny pokazała jak należy przeciwstawiać się złu.. Kreon nie zdawał sobie sprawy, że będąc pysznym, dopuścił się winy.. Nie mogła wybrać drugiego rozwiązania, gdyż przez resztę życia nękałyby ją wyrzuty sumienia.Tagi "Antygona" jako Ant Antygona Antygona jako post Antygona jako postać tr Antygona jako postać tragicz Antygona jako postać tragiczna - plan Antygona jako postać tragiczna - plan rozpr Antygona jako postać tragiczna - plan rozprawki.. 14 listopada 2017 11 stycznia 2018 administrator Antygona.. Wiedzmin.. Punkty rankingowe: 0.. Zbrodnia zostaje popełniona w Antygonie pod wpływem fatum, przeznaczenia.. Zauważenie przez strażnika pochowanego zdrajcę.5.. Wojna Trojańska - plan wydarzeń .Czy Antygona miała rację sprzeciwiając się Kreonowi - rozprawka.. Własne sprawy odsuwa na dalszy plan.. Winną nieszczęść Kreona była pycha, której nie potrafił się wyzbyć.. W rozwinięciu zauważamy, że przyczyną zachowania Antygony.. Plan jest uniwersalny, można go dopasować do każdego tematu rozprawki bez konieczności całkowitego .Zamieszczony powyżej plan rozprawki może ulec uproszczeniu, gdy piszący uzna, że zgadza się (lub nie zgadza) z tezą zawartą w temacie i wtedy przedstawia wyłącznie argumentację potwierdzające słuszność tezy (lub przeczącą tezie).. Po bratobójczej wojnie, giną obaj bracia, władzę przejmuje wuj Eteoklesa i Polinejkesa Kreon.Racje Antygony - Prawa boskie są ważniejsze niż prawa stanowione przez człowieka..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt