Plan wydarzeń do legendy o warszawskim bazyliszku

Pobierz

71% Streszczenie "Legendy o Bazyliszku".. Świat ukazany w utworze RYNEK LOCH Kto bierze udział w wydarzeniach?. 71% "Legenda o Bazyliszku".. Seria:Artur Oppman Legendy warszawskie Bazyliszek W kuźni płatnerza 1.. Rozmowa handlarek o Bazyliszku.. Los Marka, który z mieczem i tarczą udaje się do lochów.. Zamienieni w kamień ożywają po śmierci Bazyliszka.. W serii POZNAJEMY WARSZAWY POPRZEZ LEGENDY wspominaliśmy także Legendę o kamiennym niedźwiedziu, była też .Legenda o warszawskim bazyliszku, który zamieszkiwał staromiejskie piwnice przy ulicy Krzywe Koło.Bazyliszek (gr.. .Plan wydarzeń z "Legendy o warszawskim Bazyliszku" Paski z wydarzeniami do wycięcia:-----Wieść o zamianie brata Magdy - Marka - w posąg przez Bazyliszka.-----Wezwanie przez Magdę mieszkańców miasta do walki z potworem.-----Odmowa pomocy ze strony przestraszonej ludności.-----Decyzja Magdy o zamiarze pokonania potwora za pomocą .Legenda o Bazyliszku.. Skazańcem tym był Marek, który miał pewien plan jak rozprawić się z Bazyliszkiem.. Magda unicestwia Bazyliszka za pomocą lusterka.. Magda szuka pomocy dla brata.. W dzień spał natomiast , a nocą wychodził ze swej kryjówki, niszczył ludziom dobytek oraz siał spustoszenie.. • Przeczytaj tekst, aby wymienić kolejne wydarzenia, przedstawić i ocenić zachowanie bohaterów.. Zwróć uwagę na objaśnienia pod tekstem..

Plan wydarzeń "Legendy o Bazyliszku".

85% Omówienie "Calando poggiando, to na dół, to do góry" D. Naborowskiego.. Potwór przemieniony w kamień 8.. Zachęcenie dzieci do czytania legend i innych tekstów literackich.Zadanie: plan legendy o bazyliszku 1 straszny bazyliszek 2 Rozwiązanie:1 praca w kuźni płatnerskiej mistrza melchiora ostrogi 2 zabawa maćka i halszki przy kuźni 3 wyprawa dzieci na rynek mimo ostrzeżeń ojca 4 wydarzenia do ii rozdziału na starym rynku 5 w kramach przy ratuszu 6 występy niedźwiedzia miszki 7 spotkanie z walusiem klepką 8 propozycja chłopca 9 wydarzenia do iii .Legenda o Bazyliszku.. Występy niedźwiedzia Miszki.. Walka dziewczynki z Bazyliszkiem 7.. Zamieniał w kamień każdego, kto na niego spojrzał.. Wizyta dziewczyny w lochu.. Zabawa Maćka i Halszki przy kuźni.. Garncarka, Przekupka, Szewc, Cebularka, Magda Magda, Bazyliszek, skamieniali ludzie Jak wygląda miejsce, w którym dzieje sięLegenda o warszawskim Bazyliszku to kolejny punkt w serii VarSavski Alfabet.Pomyśleliśmy, że dawno już nie sięgaliśmy po klisze z epoki PRL-u, a do tej pory prezentowaliśmy już trzy legendy związane ze stolicą: O warszawskiej Syrence, O Warsie i Sawie oraz o Złotej Kaczce..

7.Temat lekcji: Legenda o warszawskim Bazyliszku.

Legend o Bazyliszku jest wiele.. Na początek chciałabym, żebyście zapoznali się z tekstem zamieszczonym w podręczniku na s. 191-194.. Różne postacie wcielają się w role bohaterów, raz jest to krawczyk jak w naszej legendzie, raz oskarżony niesłusznie o zabójstwo kamrata Jan Ślązak, a jeszcze innym razem dzielna dziewczynka o imieniu Magda.69% Wyprawa Marka do lochów i zaginięcie chłopca 4.. Melchior wiedział już w sercu, że to jego ukochane dziatki tam zeszły.. Pobiegł do swojego warsztatu.Bazyliszek był wielkim potworem zamieszkującym lochy Warszawy.. Los śmiałków, którzy odważyli się walczyć z Bazyliszkiem.. Wyprawa dzieci na rynek mimo ostrzeżeń ojca.. Wyprawa .. Zabicie wzrokiem Walusia przez Bazyliszka.. Praca w kuźni płatnerskiej mistrza Melchiora Ostrogi.. Drodzy uczniowie, dziś zapoznamy się z legendą o Bazyliszku i dowiemy się, czym charakteryzuje się dramat.. CELE OGÓLNE: 1.. Sprawdzone hasła:Gapie rozmawiali o artyście, który nie posłuchał przestróg okolicznych mieszkańców i ruszył do piwnic w poszukiwaniu skarbów.. Praca w kuźni płatnerskiej mistrza Melchiora Ostrogi.. : 1989-01-01 Liczba stron: 23 Język: polski ISBN: Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Tagi: .Plan wydarzeń - "Legenda o Bazyliszku" Plan wydarzeń - "Legenda o Czarodziejskim Młynku z Wieliczki" Plan wydarzeń - "Legenda o Lechu, Czechu i Rusie" Plan wydarzeń - "Legenda o Piaście i postrzyżynach jego syna Siemowita" Plan wydarzeń - "Legenda o pięknej pasterce i księciu z Raciborza"zwrotów zamieszczonych na marginesie tekstu Legendy o warszawskim Bazyliszku..

Zapoznanie dzieci z treścią legendy.

Nocne ataki Bazyliszka na miasto 2.. Dzieci chętnie buszowały po warsztacie ojca, przyglądając .Legenda o warszawskim Bazyliszku Data wydania: 1989-01-01 Data 1. wyd.. Plan wydarzeń "Legendy o Bazyliszku".. 5.W kramach przy ratuszu.. Uratowanie ludzi zaklętych przez Bazyliszka.-----Wieść o zamianie brata Magdy - Marka - w posąg przez BazyliszkaPlan wydarzeń do legendy o warszawskim bazyliszku 1 Zobacz odpowiedź 1 odpowiedź pawcio511 1.. 4.Wydarzenia do II rozdziału ?Na starym rynku?. Niektórzy ze zgromadzonych widzieli również dzieci, które podążyły jego śladem.. • Jeśli dokładnie zapoznałeś się z tekstem, powinieneś sobie poradzić z zadaniami z karty pracy (załącznik Plan wydarzeń z Legendy o warszawskim Bazyliszku )Bazyliszek żył w podziemiach Starego Rynku w Warszawie., Podobny był do smoka., Okrutna poczwara zamieniała śmiałków w kamienie., Wojtek wziął lustro i niósł jak tarczę., Bazyliszek zobaczył swoje odbicie w lustrze i skamieniał na ten widok., Odważny chłopiec pokonał potwora., Dziś na Starym Rynku w Warszawie jest szyld z podobizną Bazyliszka., Na pamiątkę tej legendy .- Grupowanie obiektów w sensowny sposób( klasyfikowanie )formułowanie uogólnień typu( to pasuje do przedmiotów w których można zobaczyć swoje odbicie…)-Zainteresowanie historią, sztuką, tradycją swojego regionu ( poznanie legendy o warszawskim bazyliszku) - Słuchanie legend i zainteresowanie książkami ( legenda o bazyliszku)Temat dnia: - Lustra oraz legenda o Bazyliszku Temat globalny: - Bawimy się i poznajemy świat Podstawa programowa: - Przestrzeganie reguł obowiązujących w społeczności dziecięcej( współpraca w sytuacji zadaniowej.).

Zainteresowanie uczniów treścią legendy pt. Bazyliszek A. Oppmana.

PracaW kuźni płatnerskiej imćpana Melchiora Ostrogi robota wrzała aż miło.Czeladzie pracowali nad wykończeniem przepysznej zbroi rycerskiej dla Jego Miłości pana kasztelana płockiego, a dwóch chłopaków dęło w wielkie miechy, podsycając ognisko w ogromnym kominie.Od rana do wieczora naprawiali zbroje przywracając im dawny błysk i szlachetność.. Rozpacz rodziny 5.. Szczególnie wielkim uznaniem cieszył się warsztat płatnerza Marcina, tak więc on i jego rodzina żyli w dostatku.Rzemieślnik całe dnie spędzał w pracy, cieszył się wiec z każdych odwiedzin swoich dzieci, córeczki Hanki i synka Maćka.. basilískos "mały król"; łac. regulus) - gad.Przeczytaj uważne utwór W. Chotomskiej: "Legenda o warszawskim Bazyliszku" - znajdziesz go na stronie 191 w podręczniku.. O swoich zamiarach powiadomił swoją siostrę Magdę.Plan wydarzeń z " Legendy o warszawskim Bazyliszku " Paski z wydarzeniami do wycięcia:-----Wieść o zamianie brata Magdy - Marka - w posąg przez Bazyliszka.-----Wezwanie przez Magdę mieszkańców miasta do walki z potworem.-----Odmowa pomocy ze strony przestraszonej ludności.-----Decyzja Magdy o zamiarze pokonania potwora za .Plan wydarzeń z "Legendy o warszawskim Bazyliszku", klasa 4, rozdział 4, temat 71 57 kB.. Uzbroił się więc w tarczę i ruszył do ostatecznego starcia.. Powtórzmy treść - w tym celu przeczytaj poniższy plan wydarzeń: 1.. Zabawa Maćka i Halszki przy kuźni.. Polecane teksty: 85%,,Makbet" Szekspira to lekcja dla sprawujących władzę.. Bezradność mieszkańców 3.. Wielu śmiałków próbowało go pokonać oraz weszło do lochów, ale żaden z nich nie wrócił.. .Plan wydarzeń z " Legendy o warszawskim Bazyliszku " Paski z wydarzeniami do wycięcia: Zejście Magdy do lochów i spotkanie z Bazyliszkiem.-----Wezwanie przez Magdę mieszkańców miasta do walki z potworem.. Plan małej Magdy - zdobycie lustra 6.. Możecie przeczytać go z kimś, z podziałem na role.SCENARIUSZ ZAJĘĆ BIBLIOTECZNYCH dla świetlicy Temat: Poznajemy legendę o bazyliszku..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt