Pan tadeusz sprawdzian

Pobierz

Gospodarstwo - zawiązanie akcji, przedstawienie bohaterów i miejsca akcji.. Mickiewicz pracował nad dziełem przez okres prawie dwóch lat.. Opis testu.. - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraKonspekt lekcji - kl. II Gimnazjum Czas: 45 min.. Dzieło składa się z dwunastu ksiąg zawartych w dwóch tomach.. Wyślij zgłoszenie .PAN TADEUSZ KSIEGA 1 - PAN TADEUSZ KSIEGA 1 - PAN TADEUSZ KSIĘGA 2 - Pan Tadeusz - test - Pan Tadeusz, test - PAN TADEUSZ KSIĘGA 2 - Pan TadeuszSPRAWDZIAN NR 1 ODPOWIEDZI I PROPOZYCJA PUNKTACJI Grupa A Nr zadania Odpowiedzi Punktacja 1. epika 0-1 2.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Wszystkie odpowiedzi są prawidłowe.Pan Tadeusz - test wiedzy.. Zanim jednak przejdziesz do testu, upewnij się, że "Pan Tadeusz" nie jest Ci obcy.W związku z tym, skorzystaj z lekcji "Pan Tadeusz" streszczenie lektury .ADAM MICKIEWICZ, PAN TADEUSZ MODEL ODPOWIEDZI GRUPA I Nr zad.. Udostępnij.. Punktacja za zadania zamknięte /0-1 pkt/, za zadania otwarte /0-5 pkt/.. Inne tryby testu.. Data, okoliczności i cel powstania utworu.. • Pan Tadeusz - bohater główny, jednostkowy • ostatni zajazd - wydarzenie • na Litwie - miejsce wydarzeń • historia szlachecka .4.. Sprawdź, czy dobrze znasz najsłynniejszy polski poemat epicki!. Łącznie można uzyskać 28 pkt.Pan Tadeusz Vilnius..

Wyjaśnienie, dlaczego w inwokacji Mickiewicz pisze "Litwo, ojczyzno moja", skoroJęzyk polski ...Pan tadeusz sprawdzian pdf to word; Pan tadeusz sprawdzian pdf online.

PAN TADEUSZ Adama Mickiewicza jest chyba najbardziej znanym dziełem literackim w Polsce i została przetłumaczona na prawie każdy język europejski.Hej,dziś dla Was pytania i odpowiedzi do lektury ogwiazdkowanej:)Notatka z opracowaniem i streszczeniem "Pana Tadeusza" to test sprawdzający znajomość lektury "Pan Tadeusz" oraz zagadnień językowych zgodnie z programem nauczania DKW-4014-72/99.. 1) Z ilu ksiąg składa się Pan Tadeusz (oryginał) ?. "Litwo!. Pan Tadeusz jako gatunek literacki to: a) komedia b) epopeja narodowa c) poemat dygresyjny d) dramat romantyczny 5.. Adam Mickiewicz pisał "Pana Tadeusza" w Paryżu.. Zawiera nieodpowiednie treści?. Test składa się z 12 pytań.. b) Pan Tadeusz to książka o sprawach narodowych.5.. Przeczytałeś opracowanie - sprawdź czy zdasz na 6.Pan Tadeusz - Sprawdzian z lektury (część pierwsza).. Spór Asesora i Rejenta dotyczył ich chartów - Sokoła i Kusego (sprzeczali się o to, który jest szybszy).. 163 - 181 Już ostatnie perły gwiazd zamierzchły i na dnie Niebios zgasły, i niebo środkiem czoła bladnie, Prawą skronią złożone na wezgłowiu cieni Jeszcze smagławe, lewą coraz się rumieni;Lista pytań z lektury Pan Tadeusz..

.Pan Tadeusz miał być utworem pisanym niejako na pocieszenie - pocieszenie dla poety emigranta i jego rodaków..

IV.Pan Kleks bał się golarza Filipa i dlatego: a) schował się na strych b) zmniejszał się c) głośno krzyczał d) uciekł z akademii 15.Zagadnienia - sprawdzian z lektury "Pan Tadeusz" 1.

Cel główny: Uczeń potrafi: - wykorzystać wcześniej zdobyte wiadomości o lekturze w sprawdzianie ( informacje ogólne, treść utworu ) Cele operacyjne: Uczeń potrafi:-znaleźć w tekście lektury odpowiedni fragment i wykorzystać go w teście - poprawnie analizować polecenia - rozwiązywać test wyboru - rozpoznawać cytaty z lektury .Sprawdzian wiadomości lektury - "Krzyżacy" 2010-01-02 21:16:36 Proszę o pomoc w zadaniu z lektury "Pan Tadeusz ".. Do swojej matki.. Przeznaczony jest dla klasy II gimnazjum.. Umizgi - flirty Telimeny, no i dowiadujemy się, kim jest tajemnicza Zosia.. Utwór ma narratora.. Gdzie Telimena udawała się w poszukiwaniu samotności?. Posiada świat przedstawiony.. Jest poematem epickim, który został wydany 28 czerwca 1834 roku w Paryżu.. Ile lat miał Tadeusz?. Jakie imiona nosiły psy myśliwskie Asesora i Rejenta?. Wskaż zdanie nieprawdziwe: a) Pan Tadeusz to książka o spisku na życie cara.. Odpowiedzi A i B są poprawne.. Pytania te pozwolą Ci powtórzyć najważniejsze informacje z książki i przygotować się na zajęcia.Pytania do lektury: Pan TadeuszQ.. Posiada fabułę.. Projektowana odpowiedź Liczba punktów 1. a) 2000 - 2137 b) 1811 - 1812 c) 1933 - 1945 d) 1798 - 1855 3) Z jakiego rodu wywodziła się Zosia ?. "Pan Tadeusz czyli Ostatni zajazd na Litwie" to wybitne dzieło Adama Mickiewicza..

"Pan Tadeusz" - test wiedzy Lekcja "Pan Tadeusz - test" to coś, co przyda się każdemu uczniowi podczas przygotowywania się do sprawdzianu z lektury.Znajdziesz w niej najważniejsze informacje, które koniecznie należy powtórzyć.

Ujawniała się w nim tęsknota za krajem i sielankowy obraz "kraju lat dziecinnych" Mickiewicza.. Do ukochanej kobiety.. Książka ta to epicka opowieść o życiu wiejskim wśród szlachty polskiej i litewskiej w latach .. Dziś piękność twą w całej ozdobieWidzę i opisuję, bo tęsknię po tobie.. Rozwiąż test!Poniżej przygotowaliśmy podstawowe pytania w postaci quizu online, które mogą pojawić się na sprawdzeniu z wiedzy na temat lektury Pan Tadeusz.Mamy nadzieję, że po rozwiązaniu naszego testu sprawdzian z Pana Tadeusza okaże się dla Ciebie bardzo prosty.odpowiedź: "Pan Tadeusz" jest epopeją narodową, bo opowiada o ważnym historycznym wydarzeniu (koniec Rzeczpospolitej Szlacheckiej, uwłaszczenie chłopów), ma bohatera zbiorowego (polska szlachta), ma bohatera jednostkowego stanowiącego wzór do naśladowania (ksiądz Robak).Pan Tadeusz.. W których latach powstała epopeja?. Powiązane z testem.. 2 2.Ponieważ główny bohater dzieła, Jacek Soplica, jest bohaterem romantycznym.. Ojczyzno moja!. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.. Konflikt zakończył się zgodą - oba psy dopadły zająca w jednym momencie.. "Jak nazywamy ten fragment tekstu?Test z lektury "Pan Tadeusz" (Adam Mickiewicz).. ty jesteś jak zdrowie.Ile cię trzeba cenić, ten tylko się dowie,Kto cię stracił..

Pan Tadeusz - Pan Tadeusz - test z treści.. II) Miłej pracy i niech Ci przyświecają słowa motta: Mądrość musisz sam z siebie, własną dobyć pracą.. Dobry wynik, ale jeśli na sprawdzianie chcesz dostać 5, to spróbuj sobie nieco powtórzyć fakty związane z ...Pan Tadeusz - quiz - Test.

A teraz "Pan Tadeusz" w pigułce, czyli a) co ważnego działo się w poszczególnych księgach: I.. Pan Tadeusz - test z problematyki.. Skomentuj.. 2009-02-04 18:13:10 Załóż nowy klubPan Tadeusz - test z treści.. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.. Pytanie: 1/12 Poprawne odpowiedzi: 0/12 Opracowanie • Pan Tadeusz • Biografia Adama Mickiewicza • Pan Tadeusz - streszczenie • Pan Tadeusz- bohaterowie • Pan Tadeusz - opracowanie • Pan Tadeusz - cytaty • Pan Tadeusz z przymrużeniem oka • Ciekawostki o Panu TadeuszuTest o Pan Tadeusz.. Akcja Pana Tadeusza dzieje się w okresie .TEST Z LEKTURY: "Pan Tadeusz".. Quiz w Poczekalni.. Zamek - Gerwazy opowiada Hrabiemu historię upadku rodu Horeszków.. Zoska454 3 lata temu.. 4 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych .. a) 41 b) 12 c) 9 d) 69 2) W jakich latach rozgrywa się akcja utworu ?. Rozwiąż test..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt