Potrafili pięknie żyć i pięknie umierać argumenty

Pobierz

Postaram się to udowodnić poniższymi argumentami.Bohaterowie Kamieni na szaniec potrafili pięknie żyć i pięknie umierać.. Na świecie żyją różnie ludzie.. Walczyli o… Czytaj dalej →3 argumenty do rozprawki nt. "Bohaterowie książki A. Kamińskiego potrafili pięknie żyć i pięknie umierać "?. 2010-10-10 22:42:50 Napisz rozprrawke na jeden z 3 tematów: 1.Aleksander Kamiński napisał o swoich bohaterach że byli ludźmi, którzy potrafili pięknie żyć i pięknie umierać .Wydaje mi się, że wielu ludzi,do których zaliczam się i ja uzna,że bohaterowie książki Aleksandra Kamińskiego pt.Kamienie na szaniec,potrafili pięknie żyć i pięknie umierać.. Uczyli się i kształtowali przez całe życie.. Lecz jedno jest pewne, że każdy z nas może nie tylko pięknie umierać, ale także pięknie żyć.. - tak o Rudym, Alku i Zośce napisał Aleksander Kamiński.. Moją tezę postaram udowodnić w poniższych argumentach.. Rozpocznę od wyjaśnienia piękna, które polegało na życiu wg takich wartości jak honor, godność i patriotyzm.. Urodził się 6 maja 1921r.Bohaterowie "Kamieni na szaniec" Aleksandra Kamisńkiego z pewnością potrafili pięknie żyć i pięknie umierać.. Zawsze żył w zgodzie z Bogiem.. Pierwszym argumentem potwierdzającym tezę jest to, że chłopcy potrafili cieszyć się z rzeczy, które mają.. W tej rozprawce postaram się uargumentować tę tezę..

?Byli ludźmi, którzy potrafili pięknie żyć i pięknie umierać?

Żyli według takich wartości jak honor, godność, braterstwo i patriotyzm.. "Kamienie.". to powieść o ludziach, którzy potrafili pięknie i żyć i pięknie umierać.. Nade wszystko cenili przyjaciół.Czy potrzeba więcej argumentów na to, że Alek, Zośka i Rudy potrafili pięknie żyć i pięknie umierać?. Zdali maturę z dobrym wynikiem.3 argumenty do rozprawki nt. "Bohaterowie książki A. Kamińskiego potrafili pięknie żyć i pięknie umierać"?. O ich przyjaźni, odwadze, miłości do życia, można byłoby pisać bardzo dużo, jednak tych kilka argumentów wystarczy by nazwać ich wspaniałymi ludźmi.Dlaczego Alek, Rudy i Zośka potrafili "pięknie żyć i pięknie umierać" - rozprawka, streszczenia lektur, opracowania zagadnień na lekcje języka polskiego i studiaAleksander Kamiński napisał o nich, że potrafili pięknie żyć i pięknie umierać..

Potrafili pięknie żyć gdyż dużo dawali innym, a do siebie nic nie garneli.

Po pierwsze,dlatego że żyli pięknie, bo walczyli za swoją ojczyznę i robili wszystko, aby pokazać , że nie we wszystkich umarła nadzieja na lepsze .Wydaje mi się, że moje argumenty w pełni potwierdzają słowa, iż bohaterowie książki Aleksandra Kamińskiego "potrafili pięknie żyć i pięknie umierać".. Podając tyle argumentów, nie ma wątpliwości.. Sądzę, że mogą być oni przykładem tego, jak w utrudnionych warunkach można żyć pełnią życia i umierać godnie, z uśmiechem na twarzy.Można dowiedzieć się z niej dużo o tym, jak w tamtych dawnych czasach wyglądało życie młodzieży polskiej.. Poniższymi argumentami postaram się udowodnić, że teza którą tu zawarłam jest prawdziwa.. Pierwszym argumentem, na poparcie wyżej postawionej tezy, powinno .. Szybko dojrzali.Jak powiedział sam Kamiński bohaterowie jego książki byli ludźmi, którzy "potrafili pięknie żyć i pięknie umierać".. Dlatego uważam że "Kamienie na szaniec to opowieść o ludziach którzy potrafili pięknie umierać i pięknie żyć ".. W czasie wojny potrafili pogodzić walkę, prowadzoną z okupantem, z obowiązkami szkolnymi.. Myślę, że w świetle przedstawionych wyżej dowodów można uznać moją tezę za słuszną.Przytoczone argumenty potwierdzają założenie, że Alek, Rudy i Zośka potrafili pięknie żyć w tak trudnej rzeczywistości, jaką była okupacja Polski w latach II wojny światowej..

Umieli też pięknie umierać, gdyż umierali jak prawdziwi bohaterzy.

Każdy ma inną historię, inne przeżycia.. O ich przyjaźni, odwadze, miłości do życia, można byłoby pisać bardzo dużo, jednak tych kilka argumentów wystarczy by nazwać ich wspaniałymi ludźmi.. ;// pomóżcie, liczę na was i będę wdzięczna.. Słuszność tego stwierdzenia można udowodnić w kilku przykładach.. dosyć długo chorowałam, przez co nie było mnie na omawianiu lektury, której także przez chorobę przeczytać nie zdążyłam [a muszę oddać tą rozprawkę jako zaliczenie].. Każdy z nas jest inny.. 2010-10-23 19:52:49?Byli ludźmi, którzy potrafili pięknie żyć i pięknie umierać?. - tak o Rudym, Alku i Zośce napisał Aleksander Kamiński.. to jest moja rozprawka, z której dostałam 6, dlatego jestem pewna że pomogłam.. Po pierwsze trzej przyjaciele Alek, Rudy i Zośka byli bardzo oddani ojczyźnie, ponieważ chcieli wydobyć ją z rąk nieprzyjaciela.Czy człowiek może żyć pięknie?. Moim pierwszym argumentem będzie to, że Alek, Rudy, Zoska bardzo dobrze się uczyli..

2010-01-18 21:18:06; Co to znaczy pięknie żyć (język polski)?

2011-02-14 17:52:05; jak uzasadnić że bohaterowie powieści kamienie na szaniec potrafili pięknie żyć i pięknie umierać?. .Przydatność 80% Bohaterowie "Kamieni na szaniec" potrafili pięknie żyć i pięknie umierać.. Niewątpliwie Alek, Rudy i Zośka potrafili zarówno pięknie żyć i pięknie umierać.. Rudy, Alek i Zośka - bo to o nich mowa w tej opowieści - członkowie podziemnej organizacji ,,Wawer", przez cale życie kierowali się dobrem innych, doceniali życie i jego wartość.Mimo tego, że bardzo kochali życie, śmierć ich nie przerażała.. Zgadzam się z tezą autora i podtrzymam ją, przedstawiając moje argumenty.. Za naszą wolność.Wydaje mi się, że moje argumenty w pełni potwierdzają słowa, iż bohaterowie książki Aleksandra Kamińskiego "potrafili pięknie żyć i pięknie umierać".. Napotykane przeszkody, pokonywali bez zastanowienia.. Walczyli o Polskę aż do ostatku tchu.Myślę, że powyższe argumenty pozwoliły mi dowieść swojej tezy iż "Kamienie na szaniec to opowieść o ludziach którzy potrafili pięknie umierać i pięknie żyć ".. Moim pierwszym argumentem na potwierdzenie pierwszej części tezy będzie to jak żyli przed wojną.. Bohaterem potrafiącym "pięknie żyć i pięknie umierać" jest również Jan Bytnar- pseudonim Rudy.. Poniższymi argumentami postaram się udowodnić, że teza którą tu zawarłam jest prawdziwa.Moim pierwszym argumentem na potwierdzenie pierwszej części tezy będzie to… Czytaj dalej →"Opowieść o ludziach, którzy potrafią pięknie umierać i pięknie żyć" to określenie, które z pewnością obrazuje powieść A. Kamińskiego pt. "Kamienie na szaniec".. "Taka postawa wobec życia świadczy o tym, że mogą być oni symbolem braterstwa i służby, a także przykładem ludzi, którzy potrafili pięknie żyć i pięknie umierać.. Piękno swego życia potwierdzili również piękną śmiercią - śmiercią poniesioną w czasie pełnienia służby ojczyźnie i w imię przyjaźni.Powieść Aleksandra Kamińskiego: "Kamienie na szaniec" przenosi czytelnika w czasy II wojny światowej do okupowanej Warszawy, przybliżając losy trójki głównych bohaterów: Zośki, Rudego i Alka, którzy należeli do młodego pokolenia, dorastającego w czasach wolności i którzy stanęli w obliczu narodowej klęski oraz konieczności podjęcia walki z okupantem.To dowód, że potrafili pięknie umierać.. W mojej pracy chcę udowodnić jak wielkie znaczenie mają te słowa Po pierwsze, ich poświęcenie pokazuje każdemu z nas jaką postawę powinniśmy przyjąć wobec zagrożenia ojczyzny.Udowodnij wykorzystując przykłady z literatury lub historii, iż można nie tylko pięknie umierać ale i pięknie żyć.. Trochę ją przerobiłam (zmieniłam synonimy i kolejności zdań) żeby nie .Myślę, że Aleksander Kamiński napisał o swoich bohaterach, że byli ludźmi którzy potrafili pięknie żyć i pięknie umierać..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt