Wymyśl i zapisz wypowiedzi pasujące do ilustracji

Pobierz

Nowe pytania.. Przykładowe rozwiązanie: Wypowiedzi kibiców: pokaż więcej.. Oceń to zadanie: Oceń to zadanie.Zapisz cztery związki wyrazowe pasujące do ilustracj, w których podany czasownik jest określany przez dopełnienia.. Wpisz w odpowiednie miejsce w tabeli utworzone pary wyrazów rodzaj męski rodzaj żeński rodzaj nijaki jaką?. Zapisz wyrazy.. Plis to na jutro Dł. Co oznacza przysłowie ,,W marcu grzmoty, a w maju snieg,,?Zobacz 3 odpowiedzi na zadanie: zadanie dla tych co mają ćwiczenia do polskiego klasa I część 2 z nowej wersji Agnieszki Łuczak i Ewy Prylińskiej zad 13 str. 94 Przyjrzyj się ilustracji i dopisz przysłówki pasujące do przedstawionej sytuacji.. Wymyśl treść zadania, która będzie pasowała do obrazka.. Ułóż i zapisz w zeszycie dwa zdania z wybranymi parami wyrazów.. Narysuj przy drugiej części zdania taki sam symbol, jak ten, który widzisz przy części pierwszej.. W tekście rozmowy otocz zielonymi pętlami wszystkie zmiękczenia, a pętlami pomarańczo-wymi - wszystkie dwuznaki.. Uwaga: w ocenie wypowiedzi będzie brana pod uwagę poprawność językowa, ortograficzna i interpunkcyjna.. Dwa dni później ty prosisz go o to samo.Wymyśl krótkie dialogi pasujące do przedstawionych sytuacji.. Wykorzystaj dwa związki frazeologiczne, podkreśl je w tekście.. np. chłopcy - PODMIOT.. Wymyśl bohaterów swojego komiksu..

Wymyśl i zapisz wypowiedzi pasujące do ilustracji.

Jacy (chłopcy)?. Zastosuj wskazane formy.. Kogo (oblali)?. Kolega prosi cię o pożyczenie długopisu.. Zapisz je w zeszycie.. Dodaj.Wymyśl i zapisz w zeszycie zdania pasujące do ilustracji i podanych wykresów.17 Opowiadanie twórcze z dialogiem Podręcznik, s Moja notatka 1 Przyjrzyj się ilustracji i przeczytaj wypowiedź.. 2) Przyjrzyj się ilustracji.. Ćwiczenia 2018 - strona 81.Oglądasz stare wydanie książki.. Zachęć w nim do aktywnego udziału.. 3) Przyjrzyj się ilustracji.. -Ta grafika mogła być ilustracją do opowiadania Jak ocalał świat.. Thanks!Wymyśl dalszy ciąg rozmowy dzieci.. Wymyśl i zapisz wypowiedzi pasujące - Zadanie 9: Między nami 5. np. dziewczyny / koleżanki - OKREŚLENIE Z GRUPY ORZECZENIA.8.. Zapisz obliczenia.Posłuchaj nagrania i dopasuj dialogi do obrazków.. kolorowa mleczna stary czekolada klucz tęcza kaczka • tacka • koczek • loczek piec • klucz • widelec • kocDobierz w pary wyrazy pasujące do siebie.. np. młodzi / rozbawieni - OKREŚLENIE Z GRUPY PODMIOTU.. Zapisz odpowiedzi w zeszycie.. Uzasadnij swój wybór.. Cześć, Lenko!Rozwijanie twórczego myślenia -ćwiczenia Paulina Płusa- Stolat Psycholog MZPPPPrzyjrzyj się grafikom Daniela Mroza i napisz co najmniej 10 wypowiedzeń na jeden z poniższych tematów.. Z góry dziękuję.. Zaznacz na każdym pasku wyraz, który, według ciebie, nie pasuje do pozostałych..

WymyślWymyśl i zapisz wypowiedzi pasujące do ilustracji.

wygodne buty ładna sukienka mroźna pogoda szybki słodkie samochód bułki niegrzeczny chłopiec otwarte oknoNapisz literę "ć, Ć" i zapamiętaj pisownię wyrazów.. Wymyśl treść zadania, która będzie pasowała do obrazka.Dopisz wskazane rodzaje wypowiedzeń pasujące do przedstawionej sytuacji.. Zmień formę wyrazów tak, żeby każde zdanie było poprawne.. Następnie wymyśl tytuł opowiadania, w którym mogłaby się pojawić ta scenka, i zapisz odpowiedź dziewczynki.. Proszę czekać.. Rozmawiają-o rzeźbie.1) Przyjrzyj się ilustracji.. Zastosuj wskazane formy.. Kliknij tutaj, aby przejść na stronę główną serwisu odrabiamy.pl.. 27 majaZrób własny komiks.. źródła ilustracji: dobrejniedzieli-przypowiesc-o-dziesieciu-pannach-mt-25-1-13/, każdego wyrazu dopisz pasujący wyraz wybrany z ramki.. Wpisz dodatkowe informacje w wyznaczone miejsca.. -Pokoloruj jednakowo pasujące do siebie wyrazy i uzupełnij nimi zdania.. Pisz wyraźnie, niewielkimi, drukowanymi literami.Wymyśl i opisz wydarzenie z życia bohatera, które miało miejsce, zanim "się odmienił".. Wykonaj zadanie 1, 2, 3 według poleceń.. Odpowiedz.. Pamiętaj, żeby przed wypowiedzią każdego z nich postawić myślnik, czyli kreskę.. Ty mu odmawiasz.. Zaznacz w wyrazach wszystkie litery "ć", a także otocz pętlą wyrazy według wzoru..

Podkreśl zdanie pasujące do ilustracji.

piracki rzadka wspaniała kolekcja statek karta 5. Przyjrzyj się ilustracji przedstawiającej jedną z najcenniejszych kart Szymka.. Odpowiedź Guest.. Zaplanuj wydarzenia.. Dorysuj rysunki do podanego szablonu komiksu.. Od początku zdania oznaczonego księżycem sam wymyśl i zapisz zakończenie.. Zdecyduj, które początki i końce zdań do siebie pasują.. Chyba tak musi być.. ;3. czego ?jakiego ie ?co gdzie?. zzPrzeczytaj opis sytuacji i dopisz dwa zakończenia - każde pasujące do innego z tych powiedzeń.. Marta prosi Marka o pożyczenie czerwonej kredki.. Zaznacz cz .. 2) Jaka zdolna dziewczyna!. Pamiętaj o zasadach poprawnego zapisu dialogu.. Uwzględnij funkcjonowanie wybranej maszyny.. Sposoby jak każdy z nas może przyczynić się do ochrony ziemi i jej zasobów (10 sposobów .zastosuj wskazane formy.. napisz opowiadanie z dialogiem jak spędziłam zeszłoroczne wakacje potrzebuje na jutro .. 0 Replies .. Wpisz wypowiedzi bohaterów w dymki.. Wymyśl treść zadania, która będzie pasowała do obrazka.. Jacek pyta babcię o jej ulubioną potrawę.. Znajdź trzy wypowiedzi będące podziękowaniami i pasujące do nich odpowiedzi..

zzUłóż trzy pytania do ilustracji.

Napisz zaproszenie na spotkanie pod hasłem Chrońmy zagrożone gatunki zwierząt!. Polski, opublikowano 11.06.2018.Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.. Wymyśl treść zadania, która będzie pasowała do obrazka.. Uzasadnij swój wybór.. organizowane przez Szkolne Koło Miłośników Przyrody.. Napisz zainspirowaną ilustracją wypowiedź w stylu urzędowym.P ołącz pasujące do siebie wyrazy.. Ćwiczenia matematyczne str. 36-37.. Zaznacz krzyżykiem, które obrazki pasują do dialogu.. Zastosuj wskazane formy.. np. oblali - ORZECZENIE.. b) łapaTego podziału wypowiedzeń dokonuje się, biorąc pod uwagę ich treść, a także intencje, czyli zamiary mówiącego.. Wspólnie z rodzicami ułóż i zapisz na kartce z bloku kodeks bezpiecznego zachowania się w drodze do szkoły.. Nawiąż do realiów ukazanych w Panu Tadeuszu.. Zapisz utworzone pary wyrazów obok odpowiednich ilustracji.. 5 pkt za rozwiązanie + 3 pkt za najlepsze rozwiązanie - 10.9.2015 (10:18) - przydatność: 20% - głosów: 174.. Wymyśl i zapisz wypowiedzi pasujące do ilustracji.. • zdania oznajmujące - wyrażają sądy i opinie, może się to odbywać na dwa sposoby: - twierdzący; Rok szkolny rozpoczyna się pierwszego września.. 3) Nie zrobię tego.. To drobiazg w dowód naszej wdzięczności.Do każdej ilustracji dobierz odpowiednią przypowieść.. Pliss szybkoo to na jutro musze ,mieć!2.. 4) Ale dużo kibiców!. 4) Przyjrzyj się ilustracji.. - Wymyśl zastosowanie jednej z maszyn oraz krótkie hasło reklamowe podkreślające jej zalety.. 1) Ma ładny strój..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt